Тупицького не пускають до КСУ
Тупицького не пускають до КСУ sud.ua

Суддя Тупицький знову не з'явився на обрання йому запобіжного заходу – яка причина цього разу

Читайте по-русски
Наступне засідання призначили на 15 квітня

Відсторонений голова Конституційного Суду Олександр Тупицький знову не прийшов до Печерського райсуду Києва, який мав обирати йому запобіжний захід. Підозрюють у здійсненні кримінальних злочинів проти правосуддя.

За даними захисника, цього разу суддя не з'явився через те, що в його матері "загострилася тяжка хвороба". Мовляв, приблизно о 6:00 Тупицький разом із державною охороною вирушив у Черкаси, де вона проживає.

Адвокат просив перенести засідання на будь-яку дату після 14 квітня. Таке прохання він пояснив тим, що 12 квітня у Конституційному Суді відбудеться спеціальне засідання щодо розгляду питання про звільнення з посади Тупицького, 13 квітня Верховний Суд розглядатиме оскарження Тупицьким свого звільнення, а 14 квітня Голосіївський суд – справу про адмінправопорушення.

За словами захисника, участь Тупицького в цих засіданнях є обов'язковою. Прокурори просили про примусовий привід підозрюваного, але суддя відхилив клопотання через його статус. Врешті засідання призначили на 15 квітня.

"Ми ставили перед судом питання про застосування примусового приводу при чому ми посилалися на те, що навіть якби особа перебувала в статусі судді Конституційного Суду, то в законі про Конституційний Суд чітко зазначено, що не може бути застосований привід, крім приводу у суд, тобто пряма норма, яка говорить, що привод у суд навіть судді Конституційного Суду може бути застосовано", – зауважив прокурор Олексій Донський.

Як повідомляв 5.UA, 27 березня 2021 року президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. В указі наголошується, що судді, "продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України".

Попередній матеріал
Обурені підприємці та перевізники пікетували міськраду в Миколаєві
Наступний матеріал
Справа про хабар у $100 тисяч: брату судді Вовка та іншому адвокату повідомили про підозру
Loading...

Звільнення голови КСУ Тупицького: чому юристи вбачають ризики в рішенні Зеленського

Тупицький скликав спецзасідання через указ Зеленського про своє звільнення

Охорона знову не пустила в КСУ відстороненого Тупицького – ЗМІ

Це правове свавілля: Ємець різко відреагував на рішення Зеленського щодо суддів Конституційного суду

Представник Зеленського в КСУ назвав наслідки рішення президента про відсторонення голови суду Тупицкього

Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного Суду