Гаазький трибунал
Гаазький трибунал focus.ua

Суд у Гаазі: в МЗС України пояснили, чому не включили у позов проти Росії питання агресії та окупації

Представники України вирішили діяти в "надійних юридичних рамках", наголосили у зовнішньополітичному відомстві

Українська сторона свідомо не поставила перед Міжнародним судом ООН питань російської агресії та окупації української території, щоб зміцнити свою юридичну позицію, а також уникнути звинувачень в політизації судового процесу, заявила голова української делегації в МС ООН. Про таке заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, повідомляє DT.UA.

"Насправді ми не хочемо, щоб Україну звинуватили в маніпуляції судом і політизації судового процесу. Це Росія намагається представити процес як політичний. Мовляв, Україна подала в суд, щоб замінити інші формати пошуку вирішення конфлікту", – зазначила Зеркаль, відповідаючи на питання про критику щодо її виступу на судових слуханнях у Гаазі. За словами Зеркаль, Міжнародний Суд ООН – дуже консервативна інстанція.

Водночас, Росія намагається послабити українську позицію саме питаннями юрисдикції. "Тому ми вирішили діяти в надійних юридичних рамках, встановлених двома конвенціями, за яким ми ініціювали цю справу проти Росії. Для нас важливо отримати результат, а не схвальну оцінку Facebook-спільноти. Тому ми свідомо не ставимо перед Судом питання окупації української території, територіальної приналежності Криму, наявності або відсутності російських військ на Донбасі. Ми говоримо про спір як про виключно юридичну справу, у якій ми шукаємо правовий захист для громадян України", – зазначила вона.

Зауважимо, у Міжнародному суді ООН Україна може відстоювати свої права лише за окремими міжнародними договорами, в яких і офіційний Київ, і Москва раніше визнали його юрисдикцію. Подібних договорів всього три: Конвенція ООН з морського права, Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Незважаючи на це, відсутність у позовній заяві України призову назвати Росію країною-агресором і питання про законність анексії Криму спровокувало критику з боку частини політиків і юристів.

Як повідомляв 5.UA, з 6 по 9 березня в Міжнародному суді ООН, який знаходиться в Гаазі в Нідерландах, відбулися слухання у справі України проти Росії. Зеркаль розповіла про завершальний день слухань у Гаазі.

Дивіться також фото за темою:

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
В Одесі заарештували фігуранта "справи 2 травня", який переховувався три роки
Наступний матеріал
ОБСЄ: У Пікузах на Донеччині поблизу патруля моніторингової місії розірвались мінометні міни
Loading...

Позов України проти Росії в Гаазі може стати початком офіційного визнання РФ країною-агресором – Гопко

Третій день суду в Гаазі: контраргументи української сторони та "смуток" росіян

Справа України проти РФ: у Гаазькому суді виступили представники Росії – трансляцію завершено