Студенти Львівської політехніки закликали правоохоронні органи перевірити заяви мовознавиці Ірини Фаріон на предмет порушення статті про "образу честі та гідності військових ЗСУ". Про це повідомила колегія та профком студентів й аспірантів Національного університету "Львівська політехніка" в Telegram.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Ми на десятому році війни та на другому році повномасштабної війни. Нашому населенню загрожує окупація, загибель від обстрілів, а наша національна ідентичність та свобода під ризиком знищення. Між нами і цими загрозами стоять військовослужбовці, учасники бойових дій, які всіма своїми силами тримають оборону, втрачають здоров'я та життя. У нас не можуть бути допустимі образа їхньої честі і гідності. Підігравання ворогу та медійне поширення образливих наративів про російськомовних військовослужбовців не співпадає із цінностями та тією волонтерською підтримкою, яку роблять наші студенти одноосібно", – йдеться у зверненні студентів.
Вони наголосили, що залишають за собою право дослідити поведінку п. Фаріон в контексті освітньо-навчального процесу, наявність таких закидів під час викладацької діяльності та в роботі зі студентами Львівської політехніки.
"Разом з тим, нагадуємо, що стаття 435-1 Кримінального кодексу України стверджує наступне: "Образа честі і гідності, погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна військовослужбовцю, який здійснює заходи з забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, його близьким родичам чи членам сім'ї карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Закликаємо відповідні правоохоронні органи розглянути ситуацію та встановити факт порушення ККУ або ж факт його відсутності", – наголосили у профкомі.
Студенти наголошують, що в Україні справді є проблема "насильницького зросійщення століттями, втім динаміку українізації важко не помітити". І після перемоги, як зазначають студенти, державна політика та свідомість громадян повинні будуть довести процес українізації до кінця.
На журналістський запит "Суспільного" Міністерство освіти та науки відповіло, що підтримує вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць України. Водночас у МОН наголошують, що рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює сам виш.
Дивіться також відео: МОВНИЙ СКАНДАЛ! ТРЕТЯ ШТУРМОВА РОЗМАЗАЛА ФАРІОН! АРЕСТОВИЧ НАСТУПНИЙ! ЗРАДНИКИ ПРОТИ ВІЙСЬКОВИХ!
У МОН заявили, що, окрім освітньої функції, університети мають завдання формувати особистість та світогляд студента. А тому викладачі повинні не лише передавати знання молоді, а й виховувати повагу до фундаментальних цінностей. Серед них – гідність людини й повага до українських захисників та захисниць. Для цього виші мають обирати до штату тих педагогів, які самі є носіями таких ідей.
"Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО не співпрацювати із людьми, які не поділяють фундаментальні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників та захисниць", – йдеться у повідомленні.
У Міністерстві освіти та науки додали, що саме виші самостійно призначають та звільняють з посади викладачів і працівників освіти. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були "не тільки кваліфікованими спеціалістами, а й людьми високих ціннісних орієнтирів та моральних переконань".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.