Ірина Фаріон в ефірі програми "Народне толк-шоу"
Ірина Фаріон в ефірі програми "Народне толк-шоу" 5 канал

Заява Фаріон про російськомовних "азовців": омбудсман Лубінець звернувся до СБУ та поліції

Читайте по-русски
З депутатським запитом до Служби безпеки також звернувся нардеп Чернєв

Омбудсман Дмитро Лубінець закликав СБУ, Нацполіцію та Нацраду з питань ТБ і радіо перевірити скандальні висловлювання мовознавиці та колишньої депутатки Ірини Фаріон про російськомовних військових з "Азову" та 3-ї ОШБр.

Прізвища у себе в Telegram посадовець не називав, але контекст доволі очевидний.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"У медіа активно поширюється відеоматеріал, на якому транслюються негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців Збройних сил України, які спілкуються мовами нацменшин", – зазначив він.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини вказав, що в ЗСУ служать та захищають Україну чоловіки і жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо.

"Небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери – це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України", – нагадав він.

Йдеться про порушення ст. 161 КК України.

"Особисто звернувся до відповідних органів державної влади – Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування", – наголосив Лубінець.

Також з офіційним депутатським запитом до Служби безпеки України звернувся заступник голови оборонного комітету Верховної Ради Єгор Чернєв. За словами нардепа, Фаріон тривалий час цілеспрямовано розколює суспільство та розпалює ворожнечу між українцями.

"Цим блюзнірством, як на мене, вона поставила знак рівності між окупантами та тими, хто жертвує своїм життям, боронячи Україну. На моє переконання ця особа вже тривалий час цілеспрямовано та системно працює на розкол суспільства та розпалювання ворожнечі між українцями. Особливо підозрілою для мене така діяльність є в контексті радянського минулого Ірини Фаріон. А під час війни такі її дії є особливо небезпечними і становлять, на мій погляд, загрозу національній безпеці України", – зауважив він на Facebook.

Нагадаємо, Ірина Фаріон під час інтерв'ю з журналісткою Яніною Соколовою розкритикувала українських військових, які спілкуються російською. Мовознавиця заявила, що не вважає російськомовних бійців ЗСУ українцями і назвали їх "збориськом". Така заява Фаріон спровокувала шквал обурення в мережі. Відреагували на звинувачення колишньої членкині "Комуністичної партії" й самі військові – зокрема, і вихідці з "Азову".

Дивіться також відео: ФАРІОН "наїхала" на бійців "Азову" через мову

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Генерал Гордійчук більше не очолюватиме ліцей Богуна – куди переводять Героя України
Наступний матеріал
"Спершу боєприпас узяв син": що відомо про смерть Частякова і яку версію розглядає слідство
Loading...
"Чому вони такі очманілі?": Ірина Фаріон назвала російськомовних військових ЗСУ "збродом" – відповідь "Азову"

"Чому вони такі очманілі?": Ірина Фаріон назвала російськомовних військових ЗСУ "збродом" – відповідь "Азову"

російській мові не місце у "Могилянці": що означає заборона та як на неї реагують

російській мові не місце у "Могилянці": що означає заборона та як на неї реагують

Табу на російську мову в Києво-Могилянській академії: що розповідають в університеті – включення

Табу на російську мову в Києво-Могилянській академії: що розповідають в університеті – включення