Акція на підтримку Марківа
Акція на підтримку Марківа 5 канал

Справа нацгвардійця Марківа: як в Італії пройшов розгляд апеляційної скарги і що далі

Читайте по-русски
А от зобов'язати провести слідчі дії у Слов'янську суд поки що не вирішив

Перекласти ще раз 50 хвилин розмови Віталія Марківа із співкамерником. Так вирішив Апеляційний суд Мілана. Там завершився другий день розгляду апеляційної скарги на вирок нацгвардійцю. Його засудили торік до 24-х років позбавлення волі за вбивство італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі у травні 2014 року біля Слов'янська. Тепер це рішення оскаржують. Бо сторона захисту заявила: мають нові докази. А ті, на які спиралися італійські слідчі, можуть виявитися помилковими. Чому так, і як минув другий день розгляду апеляції у справі Марківа – кореспондентка "5 каналу" Марія Писаренко розкаже.

Під апеляційним судом Мілана вдруге за тиждень – українські прапори і плакати на підтримку Віталія Марківа. Там триває засідання у справі засудженого нацгвардійця. Продовжують розглядати апеляцію на вирок. Як завжди на місці мама Віталія. Приїхала й українська делегація – омбудсман та міністр внутрішніх справ.

"Розраховуємо, що суд вислухає наші аргументи, наших адвокатів, і ми отримаємо як мінімум рішення, щоб хтось із органів юстиції приїхав на місце і переконався, що неможливо стріляти в машину, яка не перебуває у прямої видимості, що знаходиться на більшій відстані, ніж можна дістати його зброю", – заявляє Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України.

За засіданням із Києва пильно стежила Ольга Токарюк. Вона – співавторка фільму-розслідування "Не в тому місці, не в той час". Його просила долучити до матеріалів справи українська сторона.

"Ми провели зйомку з дрона і зробили цифрову мапу місцевості, яку у фільмі коментує італійський картограф, незалежний експерт. І робить висновок, що з позицій Марківа не було видно позицій, де були Рокеллі та Митронов. Сторона захисту просить долучити або фільм, або цих експертів, які у фільмі говорять", – каже Ольга Токарюк, журналістка, авторка фільму про Віталія Марківа.

Каже: журналісти у фільмі зробили те, що мали б італійські слідчі, – провели експертизу на місці загибелі фотокореспондента.

Останнє відео, яке зняв Андреа Роккеллі, італійський фотокореспондент перед загибеллю. І його італійські слідчі вважають доказом, мовляв, Марків навіть коригував по них вогонь. Натомість сторона захисту запевняє: Марків навіть не мав уявлення, що у тих кущах ховаються журналісти.

Врешті за пів дня засідання до нових доказів так і не дійшли. Суд встиг розглянути лише клопотання прокурорів. Вони просили долучити до справи важливий доказ – запис розмови Марківа зі своїм співкамерником. Розмовляли українською, якість запису погана. Тому раніше його ігнорували. Згодом зробили нібито незалежний переклад.

"У суд надійшла скарга від перекладача. Коли був суд у Павії, ця перекладачка перекладала у суді і ця перекладачка поскаржилася на погрози, які нібито отримала її родина. Ми не маємо інформації з чийого боку. Відомо, що це було після засідань, на яких вона перекладала покази українських військових", – розповідає Ольга Токарюк, журналістка, авторка фільму про Віталія Марківа.

Судді ухвалили – усю розмову треба перекладати ще раз. Бо в перекладі припустилися помилок. Зроблять перегляд усієї 50-хвилинної розмови двоє експертів – від обвинувачення і від захисту.

"Судді послухали аудіо цього запису і вирішили, що якісь слова чути. І призначили нову експертизу всієї розмови, 50 хвилин розмови, щоб розуміти, в якому контексті і що саме було сказано", – каже Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії.

А от зобов'язати провести слідчі дії у Слов'янську суд поки що не вирішив. Група підтримки Віталія сподівається: це питання знову розглянуть на наступних засіданнях. Їх призначили на 15 і 23 жовтня, можливо, продовжать і на початку листопада.

"Будуть захисники відслідковувати і намагатися, щоб це був переклад, який можна буде прочитати, дослідити і використати як доказ невинуватості Марківа", – розповідає Людмила Денісова, уповноважена Верховної Ради України з прав людини.

Старшого сержанта Нацгвардії Віталія Марківа затримали в Італії три роки тому, коли приїхав до мами в гості. Торік у липні суд Павії засудив українця до 24 років позбавлення волі. Його вважають винним у загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача – росіянина Андрія Миронова. Сталося це у травні 2014 року в районі Слов'янська Донецької області.

Марія Писаренко, Ольга Сошенко, "5 канал. Твій. Український"

 

Попередній матеріал
В Івано-Франківську сталася масштабна ДТП – серед постраждалих є діти
Наступний матеріал
Дубінський створив фейки про "повій на Майдані" та брав гроші з Клименка за їх розкручування – Bihus.Info
Loading...

Справа Марківа: суд призначив додаткові експертизи – як минув другий день апеляції

Справа Марківа: Апеляційний суд Мілана переслухає свідчення нацгвардійця через помилки перекладача – Геращенко

Справа нацгвардійця Марківа: очільник МВС Аваков прибув на суд до Мілана

Справа нацгвардійця Марківа: як пройшов перший день апеляційних слухань – включення з Італії

Справа нацгвардійця Марківа: українська громада провела акцію під судом у Мілані – відео

"Не в тому місці, не в той час": журналісти показали фільм-розслідування у справі нацгвардійця Марківа