Віталій Марків
Віталій Марків 5 канал

Справа Марківа: суд призначив додаткові експертизи – як минув другий день апеляції

Читайте по-русски
Наступні слухання оголосили 15 жовтня

Додаткові експертизи у справі нацгвардійця Віталія Марківа призначило слідство. Про це повідомив міністр внутрішніх справ. Арсен Аваков зазначив: українська сторона передала до суду пакет експертиз, які зробили після загибелі фотокореспондента. Чільник МВС наголосив: українські правоохоронці знайшли записку в кишені перекладача Андрія Миронова, який загинув разом із Рокеллі. Миронов переписувався із прес-секретарем терористичної ДНР. Домовлявся про зустріч із ватажком бойовиків Гіркіним. Тому, за словами Авакова, не виключено, що це була провокація бойовиків – відправити журналіста під вогонь, щоб потім звинуватити у всьому Україну. У Мілані завершився другий день апеляційних слухань у справі Марківа. Подробиці від кореспондентки Наталки Кудрик.

Рішення, чи прийме суд на апеляційній стадії клопотання адвокатів захисту, не ухвалили. Натомість присвятили значну увагу перекладу.

Судді вирішили долучити клопотання прокурорки, в якому вона просила залучити до справи фразу, записану із прослуховування в тюрмі 1 липня 2017 року: "Ми у 2014 році завалили (чи вбили) італійського репортера". Нібито цю фразу сказав Марків до свого співкамерника. Натомість захист наполягав аналізувати всю розмову – 50 хвилин, щоб зрозуміти контекст.

Суд задовільним прохання прокурора та всі зауваження захисту. Адвокат захисту сказав, що це нейтральний результат.

Наступні слухання оголосили 15 жовтня, коли новий переклад буде зроблений перекладачем. 15 жовтня розглядатимуть цю експертизу, а потім почнуться судові дебати.

Рішення про долучення нових доказів та журналістського розслідування "Не в тому місці, не в той час" буде після судових дебатів.

На засіданні були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та омбудсмен Людмила Денісова.

Старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбуває покарання у в'язниці за начебто причетність до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі у травні 2014 року на українському сході. У липні торік суд першої інстанції засудив Марківа до 24 років позбавлення волі. Заарештували його три роки тому в Італії.

 

Попередній матеріал
100 тис. гривень за лікування COVID-19, побиття за відсутність маски та захист лікарів – ток-шоу #Небайдужа
Наступний матеріал
Майже всі митники, звільнення яких вимагав Зеленський, уже поновилися на посаді – Нефьодов
Loading...