Червоний диплом
Червоний диплом 5 канал

Скасування червоного диплома в Україні: чи вплине це на студентів та їхнє працевлаштування

Читайте по-русски
Попри скасування червоних дипломів, заклади мають право вносити в додаток диплома відомості про відмінні навчальні досягнення випускника

Сотні списаних конспектів та прочитаних книжок. Аби отримати червоний диплом, Вероніці Орєховій довелося докласти багато зусиль. Вона закінчила навчання 2020-го. І є однією з тих, хто останнім отримав диплом із відзнакою. Однак зізнається: така графа в дипломі їй так і не знадобилася.

"Я працювала з 2 курсу університету і звичайно, що мене приймали на роботу і ніхто жодних дипломів у мене не брав, і я по тому не приносила ні свій бакалаврський, а це вже червоний диплом магістра. Тому диплом мені поки що під час працевлаштування аж ніяк не знадобився", – розповіла випускниця Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Вероніка Орєхова.

Найімовірніше, не знадобиться й у майбутньому, запевняють в агенції з підбору персоналу.

"У першу чергу роботодавець звертає увагу на компетенцію працівника, на його навички та мотивацію, і тільки потім він може звернути увагу, як показує практика, то це буває вкрай рідко, звернути увагу на диплом та освіту", – зазначив виконавчий директор рекрутингової агенції Ілля Стасюк.

Трієчник чи відмінник – немає різниці. Міністерство освіти скасувало червоні дипломи. Відтепер випускники вишів отримуватимуть однакові свідоцтва про освіту – єдиного європейського зразка, у цих документах не буде графи "з відзнакою" на титульній сторінці.

Відтепер можна отримати лише диплом молодшого бакалавра, бакалавра, диплом магістра, доктора філософії чи мистецтв, а також диплом доктора наук. Документи, які видавали до цього, будуть чинними. На думку експертів, скасування червоних дипломів у системі вищої освіти нічого не змінить.

"Раніше держава своїм наказом міністерства описувала конкретно, які види дипломів бувають, тепер же і власне насправді давно це все парафія самих університетів, вони відповідають за те, кому який диплом видавати, тобто робити позначку в дипломі "цей із відзнакою", "цей не з відзнакою" – то це по суті нічого не міняє", – пояснює віцепрезидент із бакалаврських програм Київської школи економіки Єгор Стадний.

На думку психолога, таке нововведення істотно не вплине на самооцінку студентів. А радше відкриє нові можливості.

"Потрібно допомагати студентам набувати навички швидкої адаптації, навичок ловити суть, а керівництву інституту допомагати студентам здобувати якісь пільгові можливості навчатися в інших містах за кордоном, і надалі давати можливості розвиватися реально, а не просто отримати червоний диплом, який ти покладеш на полицю, і який нікому не потрібен", – зауважила психологиня Наталія Шестак.

Попри скасування червоних дипломів, заклади вищої освіти мають право вносити в додаток диплома європейського зразка відомості про відмінні навчальні досягнення випускника.

Катерина Ментус, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
Послаблення карантину в Італії: за яких умов працюють музеї, ресторани та визначні пам'ятки
Наступний матеріал
Гончаренко в Раді розкритикував Зеленського: "Що вам заважало у 2014 році взяти зброю і захищати Україну?"
Loading...

Студента-переселенця виселяють з гуртожитку, бо увімкнув обігрівач у морози – подробиці скандалу

"Повторює тези російської пропаганди": викладачка одного зі столичних ВИШів вважає Україну американською колонією

Студенти українських вишів більше не отримуватимуть червоні дипломи: наказ МОН

Прохідний бал іспиту "КРОК-1" для студентів-медиків знизять з 60,5 до 55,5

Про диплом для роботи в McDonald’s та університети в двокімнатних квартирах – Тетяна Ярошенко в "Є СЕНС"

Повне ігнорування правил та новий рекорд – яка ситуація з коронавірусом в Одесі