614 випадків захворювання на коронавірус за добу зафіксували на Одещині. Регіон посів друге місце в антирейтингу з кількості заражень, поступившись лише Харкову. Нині Одеса ще у "помаранчевій" карантинній зоні. Там навчальні заклади та виші повинні закритись або перейти на дистанційну роботу, а студенти, які проживають у гуртожитках – мають роз'їхатися по домівках. Торкнулись обмеження і громадського транспорту. Чи дотримуються розпоряджень у місті та чому, попри карантинні обмеження, в Одесі черговий рекорд – знають журналісти "5 каналу".
Дарина разом із подружкою щойно звільнилася від занять. Попри карантинні обмеження, Одеська національна юридична академія продовжує працювати.
"Дистанційного навчання повністю немає, але в нас змішане: лекції йдуть дистанційно, а аудиторно йдуть семінарські заняття", – каже Дарина, студентка Одеської національної юридичної академії.
Через це гуртожитки й досі заповнені студентами. У приміщення заходять у масках, однак у спільних зонах багато хто вже нехтує правилами, розповідає першокурсник Богдан.
"Повне ігнорування будь-яких правил, дистанційної безпеки між людьми і повна безвідповідальність, потрібно закриватись, небезпека все ж таки є", – каже Богдан.
Працюють гуртожитки й Національного університету імені Мечникова. З 1300 студентів по домівках роз'їхалися лише 200.
"Я в принципі не перетинаюсь, я працюю. Прийшов, переночував, пішов. Не більш небезпечно, ніж жити в звичайному будинку чи ходити по вулиці", – зазначає студент Одеського національного університету ім. Мечникова Максим Касинський.
А от заняття справді перевели на дистанційне навчання, окрім дослідів із хімії, біології та фізики. Гуртожитки ж вирішили не закривати через численні звернення студентів.
"Багатьом просто нікуди їхати, виникають певні проблеми з організацією занять, там у селі чи якомусь селищі немає нормального інтернету. Організували кімнати спеціальні, ізолятори так звані в гуртожитку", – зазначив ректор Одеського національного університету імені Мечникова Ігор Коваль.
Одеса нині – у "помаранчевій" зоні. У мерії нагадують: відповідно до карантинних обмежень, робота гуртожитків – під забороною.
"Заборонена робота закладів, які надають послуги з розміщення людей, крім готелів, тобто всі хостели, гуртожитки", – пояснює правила секретар оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Одеської міськради Олександр Тихоновський.
Нехтують карантинними обмеженнями й перевізники та пасажири.
Відповідно до карантинних обмежень, у громадському транспорті дозволено займати лише сидячі місця, втім у години пік – вранці та ввечері дотримуються правил далеко не всі.
Побачивши знімальну групу "5 каналу", більшість водіїв одразу закривають двері або просто не зупиняються. Всередині ж чимало стоячих людей. У масках – одиниці. Ті, хто лишився на зупинці, обмеження називають зайвими.
У патрульній поліції пояснюють, намагаються стежити за дотриманням правил, але час на оформлення порушників істотно збільшується – через скандали з пасажирами.
"На день складається до 5 адміністративних матеріалів – це середня цифра. Штраф 17 тисяч гривень, але ці матеріали розглядає суд", – повідомила речниця патрульної поліції Одеської області Алла Марченко.
Поки чиновники та правоохоронці намагаються пояснити містянам – дотримуватися карантину необхідно заради власної ж безпеки, на Одещині зафіксували черговий сумний рекорд – 614 нових випадків коронавірусу за добу.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"