Євгенія Більченко
Євгенія Більченко 2000.ua

"Повторює тези російської пропаганди": викладачка одного зі столичних ВИШів вважає Україну американською колонією

Читайте по-русски
Студпарламент університету засудив позицію викладачки

Викладач філософії, культурології столичного ВИШу переконана, що Україна – в полоні неонацизму, є американською колонією, в якій триває громадянська війна. Навколо одного з головних педагогічних університетів країни новий скандал. Професорка Євгенія Більченко опублікувала в соцмережі допис, де розкритикувала перехід сфери обслуговування на українську мову й назвала її – спухлим лімфатичним вузлом. Користувачі соцмереж відреагували вимогою звільнити професорку. Більше знає журналістка "5 каналу" Ірина Саєвич. 

"А цей закон – лише ланка ланцюга, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії. Боляче дивитися, як налякано перелаштовується під новий маразм мій бідний непереможний народ", – написала викладачка в соцмережі.

У цьому дописі викладачка одного з головних педагогічних університетів країни ділиться своїми думками щодо переходу сфери обслуговування на державну мову. Її слова викликали обурення серед студентів факультету української філології. Мовляв, навчаються, щоби в майбутньому плекати українську, тож такі слова викладачки їх здивували.

"Ми як факультет української філології, для нас ця тема дуже болюча. Це нормально, коли українською мовою говорять в Україні. І ми знаємо, що Євгенія Більченко викладає українською, тобто ми не засуджуємо її за лекції. Нас обурив той факт, що вона висловлюється так щодо української мови і взагалі щодо закону", – сказала голова студентського парламенту факультету укрфілології та літературної творчості ім. Малишка НПУ ім. Драгоманова Софія Денисюк.

Після допису філологів у соцмережах інші студенти й випускники заявили, що це не перший скандал із професоркою. Раніше Більченко стверджувала, що на сході країни не російська агресія, а громадянська війна.

Такі думки висловлювала навіть у парламенті Чехії. Там же Небесну Сотню називала "так званою". Хоча сама була учасницею Революції Гідності й раніше не приховувала цього.

Та свої погляди змінила і в етері телеканалу терористичної "ДНР" вибачалася перед бойовиками.

Жінка навіть потрапила у списки сайту Миротворець.

"Ви знаєте, якщо б це було особистою позицією пані Більченко, то це пів біди, але проблема в тому, що вона просто під час лекцій студентам починає розповідати про розгул неонацизму в Україні, тощо", – заявив громадський активіст Сергій Стерненко.

Як доказ громадський активіст Сергій Стерненко наводить відео лекції, яке йому надіслали студенти Більченко.

Та були і ті, хто в соцмережах вийшов на захист професорки.

"Ми знайомі з Євгенією Віталіївною майже 16 років. Це людина надзвичайного розуму та порядності, яка вміє вчити та мотивувати студентів. Всі лекції, в межах навчального процесу в державному виші, проводилися винятково українською мовою. Жодного слова проти України не було сказано", – сказано в соцмережах.

Сама Більченко одразу ж відреагувала на скандал. Заявила про цькування і про те, що за законом її не можуть звільнити лише за те, що має власну думку. І навіть звернулася до президента.

"Чи дотримуються Конституції України, виходячи з ваших наполегливих рекомендацій, у вашій же новорічній промові, громадяни, які травлять мене за політичною і національною ознакою. За вільне висловлювання своєї думки у мережі", – каже професорка університету ім. Драгоманова Євгенія Більченко.

Через скандал по обіді в навчальному закладі зібрали нараду.

Впродовж кількох годин в університеті тривало закрите засідання, на якому намагалися вирішити, як діяти в цій ситуації. Та остаточного рішення так і не прийняли. Питання виноситимуть на засідання вченої ради.

Тим часом одна із студенток першого курсу попросила відрахувати її з університету – через відсутність реакції закладу на проблему.

"Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитись далі в Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на 7 році війни закриває очі на такі резонансні речі", – заявила студентка.

Ірина Саєвич, Павло Тихоненко, "5 канал"

 
Попередній матеріал
Компанія Moderna заявила, що її вакцина захищає від нових штамів коронавірусу
Наступний матеріал
Бізнесмен порівняв ціну перероблення сміття в Україні та Європі
Loading...

Як російські пропагандисти розміщували фейки проти Порошенка – викрито переписку

Міноборони: російська пропаганда створила додаток, що транслює фейкове радіо "Армія FM"

Інформаційні істерії росіян: воєнний експерт розповів про реальні наслідки ворожого впливу

Метод "тухлого оселедця": як окупанти на Донбасі змушували людей повірити в "рускій мір"

Україна на 3 роки заборонила в’їзд оператору пропагандистського каналу Russia Today

Вояж делегації "слуг" Зеленського на Донбас: із нардепами поїхали російські пропагандисти з партії Шарія