Глава УГКЦ Святослав
Глава УГКЦ Святослав Instagram / Глава УГКЦ Святослав

"Є певні орієнтири, які поможуть нам бути вільними": глава УГКЦ порадив, як вижити у світі постправди

Читайте по-русски
Архієпископ пояснив, як навчитися відрізняти істину від фейків

Глава Української греко-католицької церкви, Верховний архієпископ Святослав вважає, що у світі постправди, де брехня та фейки множаться швидше за правдиві повідомлення, кожна людина має тренувати в собі здатність відрізняти істину від фальші. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу".

"Зріла людина завжди має критичне мислення. Тому, якщо в мене питаються поради, я би радив справді критично сприймати ту інформацію, яку ви отримуєте. Не давати, щоби за вас хтось робив вибір і крав вашу свободу, не давати собою маніпулювати. Це нелегко, це непросто, але це вкрай необхідно для того, хто хоче бути вільною людиною", – сказав він.

Архієпископ зазначив, що хоч людство і живе у світі, який називають світом постправди, це не означає, що правди більше не існує.

"Правда існує, тільки треба навчитися її відчувати. Святі отці навчали, що людина має вроджений інстинкт, згідно з яким вона навіть підсвідомо іноді сприймає те, що є справжнє, і те, що є добре. Те золоте правило каже – чини добро, уникай зла. Тобто людина має в собі здатність відрізняти правду від неправди, але цю здатність треба розвивати", – наголосив Святослав.

"Є певні орієнтири, є певні засади, є певні цінності, які поможуть нам бути вільними і зростати у відчутті правди, відчутті істини, а відтак – добра. Але я всіх заохочую над цим потрудитися. Не давати можливості, щоб хтось наповнював вашу уяву думками – думайте самі", – уточнив архієпископ.

"Якщо вам важко, або ви маєте сумніви, не знаєте, що вибрати, і не знаєте, як правильно відрізнити добро від зла, як відрізнити істину від фейку – моліться до Духа Святого, а ця сила обов'язково дасть вам світло і підсилить оті ваші внутрішні здатності до розрізнення істинного від фальшивого", – порадив глава УГКЦ.

Дивіться повну версію інтерв'ю: 

Нагадаємо, 5 січня міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу заявив, що інформація про заборону продажу низки повсякденних товарів у магазинах під час січневого локдауну, яка з'явилася напередодні, є фейком. Раніше на заборону торгувати побутовою хімією та інструментами, одягом, пресою, лампочками, батарейками, дитячими товарами для навчання тощо в магазинах відреагували в Американській торговій палаті і наголосили на нелогічності рішення.

Попередній матеріал
"Мене вигнали з єдиного житла": суддя КСУ Ігор Сліденко про тиск з боку ОП та еміграцію
Наступний матеріал
"Жахливі наслідки політичної безвідповідальності" – Порошенко про події у Вашингтоні
Loading...