Храм готовий до Різдва
Храм готовий до Різдва РІСУ

Греко-католики Буковини вперше святкуватимуть Різдво 25 грудня

Читайте по-русски
У Чернівцях припустили, що будуть першою в Україні парафією УГКЦ, яка робить такий крок

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цьогоріч вперше святкуватиме Різдво Христове 25 грудня. Про це передає Релігійно-інформаційна служба України.

На Буковині припустили, що будуть першою в Україні парафією УГКЦ, яка робить такий крок у відзначенні Різдва за новим стилем – тобто за григоріанським календарем.

Раніше глава УГКЦ Блаженніший Святослав уже заявляв, що святкувати Різдво 25 грудня мають хотіти саме віряни – тож ініціатива за ними. Такої ж позиції притримується глава ПЦУ Епіфаній.

Настоятель Василь Гасинець зазначив: "Мої парафіяни ще минулого року підходили до мене з ініціативою святкування Різдва за новим стилем. Я їх підтримав, бо і сам давно про це мріяв. І цього року ми робимо перший крок. Як на мене, 25 грудня – це не тільки про релігію, а й про політику: щоб святкувати Різдво з усім світом, з нашим Папою і відірватися від Росії. Звісно, 7 січня в нас теж буде Різдвяна служба, бо люди мають звикати поступово, до того ж старшим людям зміна дати дається не так просто, як людям молодшим. Але починаючи з цього року, акцент робитимемо на 25 грудня.

Читайте також: Як святкують католицьке Різдво: цікаві традиції та головні відмінності від православного свята

Попередній матеріал
Велика Британія і ЄС погодили торговельну угоду після Brexit
Наступний матеріал
На Донбасі зафіксували 5 обстрілів окупантів – поранено ще одного бійця
Loading...