Святослав Шевчук
Святослав Шевчук 5 канал

Різдвяна літургія у Патріаршому Соборі: як це було – сюжет

Читайте по-русски
Привітав із Різдвом вірян греко-католицької церкви і посол Папи Римського Франциска

Святкову різдвяну літургію провели в Патріаршому соборі Воскресіння Христа. До церкви прийшли кілька сотень вірян. Деякі приїхали з інших областей. Привітав парафіян із Різдвом Апостольський Нунцій в Україні – посол Ватикану, Архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Сотні людей прийшли на святкову різдвяну літургію до Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. Службу очолив предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук. До спільної коляди предстоятель Греко-католицької церкви закликає вірян, які прийшли на святкову літургію ще о 5-й ранку.

Привітав із Різдвом вірян греко-католицької церкви і посол Папи Римського Франциска – Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

"Коли я бачу на ваших вулицях матерів – я помічаю на їхніх обличчях тривогу. Святкування Різдва говорить нам, щоб ми ніколи не переставали надіятися. Папа вам сказав би "Надійтеся! Надійтеся дуже сильно". Надійтеся всупереч усьому. Адже у вашому серці є Христос, який народжується", – зазначив посол Ватикану.

У Святвечір їли кутю та співали колядок – а на Різдво Наталя та Роман Савчини прийшли з батьками та маленьким сином Данилком на різдвяну літургію: "Це світле свято, яке приносить радість в душі і в родині".

Марійка у Святвечір співала колядок по телефону бабусі з Івано-Франківська. А тепер з мамою поспішає на святкову службу.

Різдво стало початком нового життя у Вифлеємі, тож і у вірян цього святкового дня має народитися надія на краще майбутнє, пояснюють священнослужителі.

"Ми молилися за наших військових, які зараз на передовій. Ми молилися за тих, хто повернувся вже додому і є поранений. Ми особливо молилися за те, щоби Господь у своєму Різдві дав нам ось цю перемогу, перемогу добра над злом", – каже отець Андрій Нагірняк.

Ганна Рибалка, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Різдво в Михайлівському соборі та колядки від вірян: як це було
Наступний матеріал
Катастрофа українського літака в Ірані: терміновий брифінг керівництва авіакомпанії МАУ
Loading...

Коляда на хвилях: як духовий оркестр 10-ї бригади "Едельвейс" привітав побратимів з Різдвом

Святкове богослужіння в Михайлівському соборі: який настрій у вірян – включення

Всенічне бдіння в Михайлівському соборі: які настрої вірян напередодні Різдва

"Нехай у кожну родину завітає дух злагоди і любові": Петро та Марина Порошенки привітали українців з Різдвом

Всенічне бдіння з нагоди Різдва Христового

Дух Різдва: у Львові встановили різдвяного дідуха – включення