Велика Британія
Велика Британія 5 канал

Велика Британія і ЄС погодили торговельну угоду після Brexit

  Читайте по-русски
  Сторонам вдалося досягти домовленості лише за тиждень до кінця перехідного періоду

  Велика Британія і Європейський Союз домовилися про нову угоду у сфері торгівлі, яка діятиме після остаточного виходу Лондона з блоку 31 грудня. Про це повідомляє "Європейська правда".

  "Угода – фантастична новина для сімей і компаній в усіх частинах Великої Британії. Ми підписали першу угоду про вільну торгівлю, засновану на нульових тарифах і нульових квотах, яка коли-небудь була досягнута з ЄС", – сказано в заяві британського уряду.

  Сторонам вдалося досягти домовленості лише за тиждень до кінця перехідного періоду, який почався на початку цього року. Британія вийшла з ЄС рік тому, але до 31 грудня залишалася на єдиному ринку ЄС, також на неї поширювалися інші європейські правила.

  Без цього договору відносини між ЄС і Британією з 1 січня регулювалися б правилами Світової організації торгівлі з відповідними тарифами та перепонами на кордонах.

  Основним каменем спотикання протягом багатьох місяців було питання вилову риби у британських водах і доступ до них країн ЄС. Британія наполягала на тому, щоб з 1 січня контролювати вилов риби у своїх водах і утримувати більшу частку улову, ніж при чинній системі квот. Але Євросоюз хотів поетапно впровадити нову систему рибальства на більш тривалий період і зберегти більший доступ до вод Британії для суден з Франції, Іспанії та інших країн-членів.

  Угода дасть змогу мінімізувати перешкоди для бізнесу та мандрівників по обидва боки Ла-Маншу та обмежить економічну шкоду для економік, які зазнали втрат через пандемію COVID-19.

  Пізня домовленість щодо угоди означає, що парламентська ратифікація до кінця року неможлива, і тому йдеться про "тимчасове застосування" угоди з 1 січня.

  Документ має бути перекладений всіма офіційними мовами країн ЄС. Крім того, він має бути ухвалений британським парламентом, Європарламентом і національними парламентами країн-членів. Британська Палата громад, найімовірніше, проведе екстрене засідання наступного тижня, а Європарламент голосуватиме за текст уже в січні.

  Нагадаємо, британський уряд і розвідка не змогли підготувати належну оцінку спроб Кремля втрутитися в референдум щодо Brexit 2016 року.

  Попередній матеріал
  "Дуже потрібне обладнання": кисневі концентратори від Порошенка передали в лікарні на Рівненщині та Тернопільщині
  Наступний матеріал
  Греко-католики Буковини вперше святкуватимуть Різдво 25 грудня
  Loading...