Брексіт
Брексіт www.youtube.com

Велика Британія не змогла розслідувати втручання Росії в референдум щодо Brexit

  Читайте по-русски
  У британському звіті Росія відкрито називається ворожою державою

  Британський уряд і розвідка не змогли підготувати належну оцінку спроб Кремля втрутитися в референдум щодо Brexit 2016 року. Про це йдеться в парламентському звіті, повідомляє The Guardian.

  У документі, підготовленому комітетом британського парламенту з розвідки та питань безпеки, зазначається, що міністри "не бачили або не шукали доказів успішного втручання в демократичні процеси у Великій Британії", – пише видання.

  У профільному комітеті повідомили, що їм не надавали жодної оцінки спроб Кремля втрутитися у внутрішню політику країни після референдуму щодо виходу Британії з ЄС.

  "Ця ситуація контрастує з тим, як США справляються з оцінкою російського втручання в президентські вибори 2016 року, де протягом двох місяців після голосування розвідувальне співтовариство надало оцінку, після чого був оприлюднений публічний звіт", – наголошується в документі.

  Члени парламентського комітету зауважили, що не можуть точно визначити, чи успішно Кремль втрутився в голосування щодо Brexit, оскільки спроб з’ясувати це навіть не здійснювалися. з

  "Навіть якби така оцінка полягала в тому, що було мінімальне втручання, це стало б корисним для громадськості підтвердженням того, що демократичні процеси в Великій Британії залишалися у відносній безпеці", – цитує уривок зі звіту The Guardian.

  У комітеті з розвідки та питань безпеки наголосили: наявні дослідження вказують на те, що переважання під час референдуму сюжетів на російських пропагандистських телеканалах Russia Today і Sputnik, які захищають Brexit чи мають антиєвропейське спрямування, разом із використанням ботів і "тролів" у Twitter свідчать про спроби РФ вплинути на виборчі процеси у Британії.

  Члени парламентського комітету обурилися, що у відповідь на запит до британської контррозвідки (МІ5) відправити докази такого втручання з боку РФ, відомство "спочатку надало лише шість рядків тексту".

  Також у британському звіті Росія відкрито називається ворожою державою, а MI5 звинувачується в роботі з "надзвичайною обережністю" та в "нелогічному підході".

  Звіт підготували ще в жовтні 2019-го. Проте повідомляється, що він був притриманий прем'єр-міністром Борисом Джонсоном до проведення парламентських виборів і дозволений до публікації тільки після призначення в парламентський комітет з розвідки і питань безпеки представників Консервативної партії.

  Попередній матеріал
  Біля автобуса із заручниками в Луцьку пролунав вибух – подробиці з місця подій (оновлено)
  Наступний матеріал
  В Запорізькій області чоловік з гранатою погрожував підірвати продуктову крамницю
  Loading...