.
. Facebook / Анатолій Штефан Штирлиц

Відомі бренди відмовилися від співпраці з українською блогеркою через поширення нею пропагандистських меседжів РФ

Читайте по-русски
На поведінку блогерки також відреагували в Міністерстві оборони

Компанії Nestlé, Borjomi та Prometheus відмовилися від співпраці з блогеркою Таїсією Маламан (Онацькою), відомою як Di.rubens, через її відеоролик про симпатію до Росії, знятий на Майдані Незалежності. Про це повідомляє "Обозреватель". Крім того, вона почала публічно ображати військовослужбовця Анатолія Штефана через те, що він поширив її ж відео із вимогою до блогерки пояснити таку позицію, про це розповів сам військовий.

"Не можна жити в країні, лити на неї і її захисників бруд під час війни, і сподіватися і далі заробляти, як ні в чому не бувало", – прокоментував цю історію блогер Alex N Alex Noyt.

Так, Nestlé окреслила свою позицію в одному з коментарів на офіційній сторінці бренду в Facebook. У ньому зазначається, що компанія не поділяє поглядів своєї колишньої партнерки.

"Nestlé керується у своїй діловій практиці засадами добропорядності та повного дотримання всіх законів. Ми поділяємо українські цінності та шануємо нашу країну. З 1 січня 2021 року ми не співпрацюємо із згаданою блогеркою", – мовиться в заяві.

Крім того, у мережі оприлюднили відповідь Borjomi на запит одного із користувачів. У листі зазначено, що рекламні ролики з продукцією цього виробника мінеральної води за участі блогерки Di.rubens були відзняті до публікації скандального відео нею.

"Враховуючи ситуацію, наша компанія ухвалила рішення видалити ролики за участі блогерки з офіційних сторінок бренду та не співпрацювати з нею в майбутньому", – запевнили в повідомленні.

.
.Facebook / Анатолій Штефан Штирлиц

Відреагувала на ситуацію у Facebook і освітня платформа онлайн-курсів Prometheus. Команда проєкту зазначила, що впізнала у блогерці школярку, яка чотири роки тому брала участь у створенні відео безкоштовного онлайн-курсу Prometheus "Алгоритми та проєкти Scratch".

"Тоді майбутня блогерка спокійно записувала лекції українською і ніщо не віщувало біди. Ми категорично незгодні з останніми висловлюваннями Di.rubens і разом з головним автором курсу вирішили зняти "Алгоритми та проєкти Scratch" з публікації на платформі для того, щоб інший лектор міг перезаписати лекції, створені нею", – зазначили у дописі.

.
.Facebook / Анатолій Штефан Штирлиц

Також про розрив співробітництва із блогеркою оголосила компанія "Алло", зазначивши, що підтримує Україну.

.
.скріншот

Цікаво, що блогерку, яка прямо на Майдані в центрі Києва обирала Росію, розкритикував військовослужбовець Анатолій Штефан. Але вона замість вибачень почала йому погрожувати.

"Я вважав, що вона зрозуміє свою помилку й викладе пояснення цієї ситуації, але вона вирішила йти іншим шляхом, іншими меседжами та наративами. Її слова "воюет против мирного населения" – знайомий меседж та наратив російських пропагандистів, який також нещодавно поширила екснардепка Олена Бондаренко заради дискредитації ЗСУ. Ніякої кари, цькування й закликів до фізичного впливу та іншого від мене не було, а було звернення для пояснення ситуації як до публічної особи", – прокоментував ситуацію Штефан на своїй сторінці в Facebook.

В інтерв'ю виданню "Обозреватель" він повідомив, що Онацька вирішила написати "скаргу в МОУ, щоб я висловив офіційні вибачення на її ж відео, де вона з посмішкою обирає Росію прямо на Майдані! Хоче подати на мене в суд за своє ж відео, яке було у відкритому публічному інформаційному просторі. Ба більше – перейшла на особистості і образи, обізвавши мене маніпулятором, шахраєм та іншим".

До речі, у Міністерстві оборони України відреагували на скандал із блогеркою. Пресслужба відомства у Facebook вказала, що "з нетерпінням" чекає на скаргу дівчини на офіцера Збройних сил Анатолія Штефана ("Штірліца").

.
.скріншот

Попередній матеріал
Гра в мовчанку: чим Україні загрожує проблема неконтрольованої вирубки лісів
Наступний матеріал
Закупівлю вакцин проти COVID-19 саботував функціонер ОП – ЗМІ
Loading...