"Мирний" план Путіна
"Мирний" план Путіна Обозреватель

Інформаційні істерії росіян: воєнний експерт розповів про реальні наслідки ворожого впливу

Читайте по-русски
Описані приклади добре показують, чому не можна вірити будь-яким вкидам із ворожих каналів

інформаційні війни не є прерогативою медіа, каже Дмитро Золотухін, ексзаступник міністра інформаційної політики. Це операції, які здійснюються спецслужбами, військовими підрозділами тощо. 

Де росіянам вдалося ввести свою інформаційну вудку у медіапростір і до чого це призвело, в ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі"  розповів воєнний експерт Олександр Сурков:

  • Торецьк (кол. Дзержинськ). 21 липня польовий командир Безлер, що очолював горлівське НЗФ, задумав одночасно військову й інформаційну атаки. Залишивши місто, він спробував заманити туди український спецназ, щоби знищити групу в будівлі міськадміністрації й оголосити, що це помста "за Одесу". Коли наші бійці вели бій, у мережі з'явилися відповідні повідомлення. Однак завдяки самовідданим діям спецназу, батальйонів тероборони і механізованих бригад, плани противника були зруйновані.

  • 27-29 серпня 2014 р. командування АТО скерувало до Іловайська три тактичних групи із завданням деблокувати підрозділи МВС і ЗСУ, заблоковані в Іловайську. Однак грамотно роздута істерія про те, що в Іловайську величезна кількість російських військ і там ідуть жорстокі бої на знищення (що не було правдою), призвела до втрати морального духу і відвертого небажання воювати. Тактична група 1200 чоловік 51-ї ОМБР, не вступаючи в бій, просто повернулася в пункт постійної дислокації після вивантаження з ешелонів.

Батальйонна група 72-ї ОМБР, виступивши з Розівки в сторону Іловайська, рухалася гранично повільно, проходячи за день по декілька кілометрів і постійно даючи неправдиву інформацію про своє місцезнаходження.

Ротна група 92-ї бригади відступила після першого ж зіткнення.

Рейдові групи 79-ї і 95-ї ОАеМБр, що висувалися з-під Слов'янська на допомогу нашим бійцям, були готові до бойових дій, але просто фізично не встигли дійти до місця.

  • При завершенні слов'янської операції, коли група Мотороли була вибита із Семенівки, терористи масово поширили по всіх каналах зв'язку інформацію "відходимо на північ!". Унаслідок частина сил була відтягнута на цей напрямок. Однак бойовики спробували прорватися спочатку на південь, а зустрівши опір, пішли на захід у бік Краматорська, а після невдалої спроби штурму Краматорського аеродрому втекли в Донецьк. На добу раніше, ніж Гіркін залишив місто.

Читайте цей матеріал повністю: Метод "тухлого оселедця": як окупанти на Донбасі змушували людей повірити в "рускій мір"

Попередній матеріал
Польща закупить 45 мільйонів доз вакцини від COVID-19: яка ситуація із захворюваністю в країні – включення
Наступний матеріал
У грудні локдауну в Україні не буде, МОЗ пропонує почати його в січні – Степанов
Loading...