Сюмар
Сюмар antikor.com.ua

Сюмар: частина журналістів, акредитованих у Верховній Раді, співпрацюють зі спецслужбами РФ

  Читайте по-русски
  На підтведження цього Сюмар має частину подань від Служби безпеки України

  Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар має частину подань від Служби безпеки України про те, що деякі акредитовані у Верховній Раді журналісти співпрацюють з російськими спецслужбами, інформує Укрінформ.

  "У мене є частина подань від Служби безпеки України, що такі "журналісти" співпрацюють з російськими спецслужбами. Вони спочатку провокують певні ситуації, знімають їх, а потім вирізають фрагменти відео і передають їх російським телеканалам. Для чого це робиться? Якраз для інформаційної війни проти України: спочатку спровокувати, а потім активно масовано використовувати це в засобах пропаганди", – розповідає Сюмар.

  Депутат вважає, що потреба в регулюванні порядку акредитації журналістів до ВР вже "перезріла".

  "4 тисячі акредитованих журналістів у Верховній Раді — це маразм. Більша частина цих людей займається там казна-чим, але не висвітленням діяльності парламенту", – сказала очільниця комітету.

  Політик вважає, що Голова Верховної Ради повинен підписати відповідне положення про акредитацію.

  "Я вважаю, що Голова ВР повинен підписати нове положення про акредитацію. Якщо ми вже закон не спроможні прийняти, то принаймні це треба відрегулювати хоча б на такому рівні. У сучасному світі нескладно перевірити – написав журналіст хоча би кілька слів про парламент чи ні. Достатньо ввести в пошукач його ім'я разом зі словосполученням "Верховна Рада", – зазначила Сюмар.

  У грудні 2017 року зареєстровано внесений Сюмар законопроект, в якому пропонувалося, зокрема, зобов'язати журналістів акредитовуватися на кожну сесію Ради окремо. Пізніше законопроект був відкликаний через величезний ґвалт журналістської спільноти, бо акредитовуватися на кожну сесію — це, мовляв, велика незручність. "Але насправді це створює проблему для самих журналістів, які не можуть нормально працювати у Верховній Раді, тому що одночасно з ними там перебуває багато незрозумілих людей", – сказала Сюмар.

  Вона впевнена, що Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалить ще кілька рішень про позбавлення акредитації парламентських журналістів, "щоб не кортіло всім підряд акредитовуватись і займатись інформаційним кілерством на замовлення одних гравців проти інших".

  Сюмар допускає, що позбавлені акредитації журналісти можуть намагатися оскаржити в суді відповідне рішення комітету.

  "Так, акредитація — це не дозвільний інструмент, а створення умов для журналістів, які займаються висвітленням роботи Верховної Ради. Якщо ж особи отримують картку акредитації, щоб "козиряти" нею перед поліцією, то це несерйозно, і таким чином ми себе на клоунів перетворюємо", – зазначила Сюмар.

  Попередній матеріал
  В Україні сьогодні останній день агітації перед виборами Президента
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки Пентагон витратив на обороноздатність України
  Loading...

  Під Радою пацієнти й урядовці вимагали ухвалити держпрограму протидії туберкульозу

  Засідання Верховної Ради: година запитань до уряду – відео

  Пленарне засідання ВР, на якому продовжать розгляд законопроекту про мову – завершено

  "Таке вже не вперше": депутати про сьогоднішній розгляд у Раді мовного закону

  Закон про мову: в БПП висловили свої прогнози щодо голосування парламенту

  Якщо мовний закон поставити до президентських виборів – отримаємо необхідну кількість голосів, якщо ні – є сумніви – Ємець