Акція за програму протидії туберкульозу
Акція за програму протидії туберкульозу 5 канал

Під Радою пацієнти й урядовці вимагали ухвалити держпрограму протидії туберкульозу

Читайте по-русски
Пацієнти в Україні повністю забезпечені ліками. Тож зараз найважливіше – перейти на нові протоколи лікування туберкульозу

Щодня в Україні помирає 10 людей, хворих на туберкульоз. Протягом року – це понад 3,7 тис. смертей. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з цією недугою до Верховної Ради прийшли пацієнти та урядовці. Вимагали ухвалити загальнодержавну програму протидії туберкульозу.

Біля парламенту встановили 4-метровий годинник з рекомендаціями, як зупинити недугу – замість цифр. Адже туберкульоз входить у десятку основних причин смертності у світі. Торік в Україні зафіксували понад 21 тис. нових випадків сухот. Це на кілька сотень менше, аніж 2017-го. Утім, медики переконані – інфікованих було значно більше, бо кожного п'ятого недужого не виявляють.

Нині пацієнти в Україні повністю забезпечені ліками. Тож зараз найважливіше – перейти на нові протоколи лікування туберкульозу, запроваджені Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Зокрема, замість ізоляції в закритих тубдиспансерах та ін'єкцій пропонують амбулаторні умови.

"Міжнародний досвід показує, що краще не збирати їх всіх в одному місці. Більшість можуть лікуватися амбулаторно. Можна брати таблетки замість того, щоби були ін'єкції. Після другого тижня лікування таблетками, людина вже не може заразити нікого іншого", – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Проходила лікування 3 роки тому, і зараз я розумію багато речей, які відбулися зі мною тоді неправильно. Так само, як і кожен пацієнт, який проходить цей шлях. Коли тобі діагностують туберкульоз, ти ніби потрапляєш у таке коло, по якому треба просто бігти, змиритися з усім, що відбувається, і розуміти, що ніхто тобі тут не допоможе. Тому що все, в тебе туберкульоз, це штамп", – прокоментувала голова пацієнтської організації TB People Ukraine Ольга Клименко.

Попередній матеріал
Арт-терапія: у Золотоноші благодійники відкрили студію гончарства для дітей з інвалідністю
Наступний матеріал
Гриба засудили до 6 років позбавлення волі
Loading...

Скандал на Одещині: чому лікар з відкритою формою туберкульозу обслуговувала тисячу дітей

"Цінуємо кожен подих": чому біля МОЗ у небо запустили білі, сірі та червоні кульки

Рада засяяла червоним: активісти й чиновники нагадали про епідемію туберкульозу