Флюорографія
Флюорографія Фото із відкритих джерел

В Україні вперше зареєстрували новітні ліки проти туберкульозу

  У ЦГЗ стверджують, що препарат дає пацієнтам із розширеною резистентністю справжній шанс на одужання, а отже і на життя

  У Центрі громадського здоров'я України повідомили, що в Україні вперше зареєстровано сучасний протитуберкульозний препарат "Деламанід" (Deltyba), інформує прес-служба центру.

  "Деламанід" критично важливий для комплексного лікування туберкульозу із розширеною резистентністю. За даними 2015 р., результати лікування пацієнтів із розширеною резистентністю до протитуберкульозних препаратів в Україні не перевершили 36,7%. Передусім тому, що неможливо дібрати схему лікування із щонайменше чотирма протитуберкульозними препаратами", – йдеться в тексті повідомлення.

  Там додали, що "Деламанід" має декілька переваг над іншими протитуберкульозними засобами. Зокрема, його використання безпечне для пацієнтів з ВІЛ, які отримують АРТ, і дітей від шести років. Він не має перехресної стійкості з будь-яким іншим протитуберкульозним препаратом, а також може застосовуватися для профілактичного лікування ТБ у контактних із хворим на лікарсько-стійкий туберкульоз із стійкістю до протитуберкульозних препаратів групи фторхінолонів.

  "Застосування "Деламаніду" дає пацієнтам із розширеною резистентністю справжній шанс на одужання, а отже і на життя. Реєстрація "Деламаніду" відбулася, зокрема, через зміну японською компанією-виробником Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd. дистриб’ютора. До вирішення цього питання були залучені всі зацікавлені сторони як із державного, так і з громадського секторів. Наразі власником маркетингової реєстрації для торгової форми "Деламаніду" в Україні є німецька компанія R-Pharm Germany GmbH", – наголосили в ЦГЗ.

  Слід зазначити, що в рамках державних закупівель за кошти 2018 р. планується закупити близько 2 500 курсів "Деламаніду".

  Крім того, ЦГЗ подав запит від країни на отримання безкоштовної донаційної програми Агентства США з міжнародного розвитку на 3 268 курсів "Бедаквіліну". Це означає додаткові шанси для одужання пацієнтів. У масштабах країни в цивільному секторі "Бедаквілін" стане доступний орієнтовно із січня 2019 р.

  Попередній матеріал
  Тимошенко не потрапляє до другого туру президентських виборів – спільне дослідження трьох соцслужб
  Наступний матеріал
  Науковець відтворив обличчя людей, які населяли Європу десятки тисяч років тому
  Loading...

  Цироз печінки та Альцгеймер: батько Павла Гриба розповів про стан сина за ґратами

  У двох областях України почалася епідемія грипу – Супрун

  Відмова від щеплень вперше увійшла до ТОП-10 загроз здоров'ю – ВООЗ

  За минулий тиждень в Україні від грипу померли 8 людей – МОЗ

  Від початку року в Україні на кір захворіли понад 5 тисяч осіб, є загиблі – МОЗ

  Супрун пояснила, як врятуватися від переохолодження