Сміла
Сміла 5 канал

У Смілі онкохворі та ветерани не отримують пільгові ліки: чому не виписують рецептів

В.о. міського голови розводить руками – не знав, що гроші не виділили, бо бюджет формували попередники

Уже місяць без пільгових ліків вимушені обходитись онкохворі, учасники військових дій і люди з інвалідністю у Смілі на Черкащині. Рецепти на безкоштовні препарати лікарі не виписують, тож пацієнтам доводиться витрачати власні гроші. Причини з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

Семен Червоненко йде до лікарні за рецептом на пільгові ліки. Через проблеми із серцем у нього ІІ група інвалідності. Щомісяця чоловік потребує вартісного лікування: "От тільки що у лікаря був, у терапевта. Ви знаєте, більше 1 тис. грн. Я не знаю як мені, принесуть за тепло, не знаю що платити. Чи за тепло, чи іти сюди".

Пільгові медикаменти за спеціальними рецептами сімейний лікар Ніна Лукович зазвичай виписує пацієнтам з інвалідністю, онкохворим і учасникам військових дій. Проте вже місяць як програма не працює: "Десь 18-20 чоловік на місяць звертаються. На сьогодні, за січень 2019-го поки що коштів на обслуговування хронічних захворювань інвалідам немає".

"Пільгові ліки" – це міська програма, за якою безкоштовні ліки та медикаменти зі знижкою могли отримати близько десятка категорій пацієнтів. Торік у Смілі лікарі виписали 12 тис. таких рецептів на півмільйона гривень. Цього року місцевий відділ охорони здоров'я просив таку ж суму.

"Ми коли формуємо бюджет на 2019-й рік, то ми формуємо потребу, мінімальну потребу по даних забезпечення цими пільговими медикаментами. На жаль, не було нас почуто, не було нам надано цих коштів. Стосовно туберкуліну – дітям досі питання не вирішено", – звітує керівник відділу охорони здоров'я Микола Стуженко.

Виконувач обов'язків міського голови розводить руками, мовляв, не знав, що гроші не виділили. Адже він на посаді лише місяць, а бюджет формували попередники.

"Формувався бюджет ще старою владою. Коли ми прийшли – бюджет уже був сформований, обговорений депутатами, депутатською комісією. І він тільки винісся і проголосувався. Нині я дав розпорядження, ось лист до перегляду бюджету місцевого, буде переглядатися кожна клітинка, куди на що виділялося", – розповів в.о. міського голови Віктор Федоренко.

На найближчий місяць у бюджеті Сміли на пільгові ліки знайшли 23 тис. грн, гроші вже переказали міському відділу охорони здоров'я. Видачу рецептів обіцяють поновити протягом тижня. Питання подальшого фінансування програми у міськраді планують розглянути на найближчій сесії.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
101 річниця Бою під Крутами: церемонія покладання квітів до Пам’ятного хреста Героям Крут – відео
Наступний матеріал
У Києві напали на маршрутку: постраждали водій та пасажири – відео

"Доведеться залучати власні сили": чому незрячі київського осередку змушені добиратися на роботу, ризикуючи життям

Головна лікарня Бердичівського району Житомирщини на межі закриття: як так сталося – сюжет

"Дитина стає відкритішою": мати хлопчика з ДЦП про результат інклюзивної освіти в школах

В Україні створять 700 центів інклюзивної освіти: Порошенко пояснив важливість реформи

Держкіно відзвітувало про 2018 рік: український кіноринок встановлює рекорди

Не депозит, так цінні папери: Мінфін заборонив місцевій владі тримати бюджетні кошти на депозитах