5 канал

Куди та на що йдуть гроші: у Черкасах створили онлайн-карту витрат із місцевого бюджету

Тепер всі гроші до копійки може проконтролювати кожен мешканець Черкас

Всі витрати з бюджету Черкас перенесли на онлайн-карту. Раніше, щоб дізнатися про всі видатки з міської скарбниці, потрібно було передивитися купу документів та складних графіків. Нині це можна зробити за кілька кліків мишкою в спеціально створеному сервісі MapaMoney. Такий подарунок команда програмістів зробила місту до новорічних свят.

Куди та на що йдуть бюджетні гроші Черкас, завжди цікавило Богдана Мельника. Чоловік кілька разів пробував розібратися у міських витратах, але це виявилося надто складно.

Він розповідає: "У всіх документах, системах ProZorro, закупівлях було досить важко відслідкувати, на що витрачається, бо не кожна люди розуміє, як у цій ситуації працювати і де ці документи брати".

5 канал


Тепер всі гроші до копійки, які витрачає місто, може проконтролювати кожен. У Черкасах створили MapaMoney. Це спеціальна програма, яка дає мешканцям можливість дізнатися, скільки грошей виділили з бюджету на будинок, школу, лікарню, вулицю або навіть на цілий виборчий округ.

Віктор Євпак, розробник програми, каже: "Я хочу дати такий інструмент електронної демократії для міста Черкаси, я хочу дати інструмент людям, щоб можна було ставити запитання владі, своєму депутату, чому ти не лобіюєш наш район, дитячий садочок, який є в нашому районі або школу, або дорогу, або лавки, або плитку, або що завгодно".

Артур Чемирис, який уже кілька років вивчає ефективність бюджетних витрат, каже, що збір всіх даних на одній мапі дозволить громадськості впливати на розподіл бюджету. Адже, як свідчить практика, одним депутатам на округи видають десятки мільйонів, а іншим – нуль.

Програмісти рік розробляли онлайн-сервіс та зробили подарунок місту з нагоди Нового року. Скористатися ним можуть мешканці Черкас безплатно навіть із телефону.Менеджер проекту Віталій Доброштан розповів: "Там усім юзерам будуть знайомі кнопки, функціонал, це не буде щось таке зовсім нове, що вимагає нових технічних знань, просто мишкою клікаєш на об'єкт, все зрозуміло, доступно. Якшо бабуся не зможе подивитися, –попросить внука і в неї обов'язково все вийде".

Такий додаток поки що працює тільки у Черкасах. У планах програмістів – прив'язати до програми ще й систему ProZorro та завантажити фото об'єктів.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Витягуйте себе на лід": у Дніпрі рятувальники відпрацьовували навички порятунку людей з-під криги
Наступний матеріал
Феєрверкам – ні: на луцькому базарі поліцейські та пожежники влаштували рейд на піротехніку – сюжет
Loading...

Убивство журналіста Сергієнка: адвокати підозрюваних вимагали заборонити відеозйомку в суді

Закупівля техніки та зброї: цьогоріч на державне оборонне замовлення витратили 21 млрд грн

Текст закону про держбюджет-2019 опублікували в "Голосі України"

Київрада ухвалила загалом Бюджет-2019: куди підуть гроші

На Черкащині в останню путь провели 29-річного бійця Олександра Коломійця

Американський ІТ-гігант купив стартап 20-річного українця за $8 млн