Рятувальники
Рятувальники 5 канал

"Витягуйте себе на лід": у Дніпрі рятувальники відпрацьовували навички порятунку людей з-під криги

Безпечна товщина льоду для прогулянки або ж риболовлі на водоймі має бути не менше 7 сантиметрів

Рятувальники у Дніпрі відпрацьовували навички порятунку людей з-під криги. За потерпілих на навчаннях – професійні водолази. Такі навчання влаштовують щозими, щоб нагадати про небезпеку зимової риболовлі та прогулянок на водоймах, де крига надто тонка. Тренування бачила і наша Наталія Світлова.

Людина у воді. Рятувальники розганяють по кризі катер до 100 кілометрів за годину та подають потопельнику наповнений повітрям пожежний рукав.

Окрім пожежного рукава для порятунку потопельника застосовують також і надувний трап.

Водолаз-рятувальник Олег Польша зауважує: "Намагаємося максимально швидко розкатати, надути і допомогти йому вибратися. Люди, коли починають панікувати, особливо рибалки або дітвора, коли гуляють по льоду замість школи, то їх намагаємося спілкуванням заспокоїти".

Критичний час перебування людини у крижаній воді – близько 10 хвилин.

Водолаз-рятувальник Віктор Баховський дає поради, як поводитися тим, хто тоне: "Лягаєш спиною і ось такими круговими рухами назад, трошки відштовхуючись від льоду, витягуєте себе на лід. Ногами допомагаєте. Якщо чуєте ще хруст, все одно буде тонкий, то ні в якому разі не вставати ні на коліна, ніяк".

Безпечна товщина льоду для прогулянки або ж риболовлі на водоймі має бути не менше 7 сантиметрів, нагадують рятувальники. Цього сезону такої криги ще не було. Тож сезонна статистика нещасних випадків на воді росте.

Андрій Кульбач, начальник ГУ ДСНС в Дніпропетровській області, розповів: "Нещодавно трапився випадок в Верхньодніпровському районі де рибаки вийшли на річку Дніпро і провалилися під лід. На жаль, до сьогоднішнього дня з двух чоловік знайдена тільки одна особа, яка була на глибині 15 метрів заплутана в сітках, які вони ставили. Пошуки другої людини ще продовжуються".

Час, який людина може протриматися у крижаній воді, обмежений хвилинами, а іноді секундами. Зазвичай цього не достатньо, щоб рятувальники прийшли на допомогу. Тому вони попереджають - не ризикувати життям.

Наталя Світлова, Олександр Пронський. Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Геращенко: Листи-привітання від українців уже отримали Олег Сенцов, Микола Карплюк та Ігор Кияшко
Наступний матеріал
Куди та на що йдуть гроші: у Черкасах створили онлайн-карту витрат із місцевого бюджету