Рефат Чубаров
Рефат Чубаров 5 канал

Загиблі, зниклі, ув'язнені: Чубаров у ВР нагадав про наслідки окупації Криму

В Україні відзначають День кримського спротиву окупації

Від початку окупації Криму росіянами – 12 мешканців півострова загинули, 17 вважають зниклими безвісти і 39 осіб ув'язнили через політичні мотивації. Такі дані навів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у День кримського супротивну російській окупації.

Він виступив з трибуни під час засідання у Верховній Раді. За його словами, на кримських татар, а також проукраїнських активістів постійно здійснюють тиск, окрім того, нехтують їхніми правами. Під час виступу Чубаров також закликав народних депутатів об'єднатися заради відновлення територіальної цілісності України.

"На сьогодні окупаційна влада не припиняє здійснювати репресії проти проукраїнських та кримськотатарських активістів. Нині відомо про 17 зниклих безвісти, 12 загиблих, 39 політв'язнів, 10 з яких вже засуджено. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини та міжнародним правом… Я хочу, щоб ми всі об'єдналися задля відновлення територіальної цілісності України, задля Криму", – заявив Чубаров.

День кримського спротиву окупації відзначають в Україні 26 лютого: 2014-го року в Сімферополі близько 10 тис. людей вийшли під стіни Верховної Ради Криму, виступивши на підтримку територіальної цілісності країни та проти проведення позачергової сесії місцевого парламенту. Проросійські депутати планували розгляд відокремлення півострова від України.

Окрім проукраїнського мітингу, тоді ж відбувся і проросійський, організований партією "Русскоє єдінство". На нього прийшли близько 700 осіб. Між учасниками спалахнула сутичка, загинули двоє людей. Вже наступного дня озброєні російські спецпризначенці захопили будівлю Верховної Ради півострова.

Попередній матеріал
Покарання за порушення на виборах і питання нацбезпеки: за що голосуватимуть цього тижня у ВР
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео

Покарання за порушення на виборах і питання нацбезпеки: за що голосуватимуть цього тижня у ВР

Пленарне засідання Верховної Ради України – відео

У КВУ розповіли, скільки кандидатів забуло про Донбас у своїх програмах

Засідання Погоджувальної ради ВРУ – завершено

Війна розгорілася не 5 років тому: коли насправді Росія розпочала агресію

На центральній площі Львова провели мовчазну акцію "5 років окупації"