www.youtube.com

Війна розгорілася не 5 років тому: коли насправді Росія розпочала агресію

Бажання вирішити за будь-яку ціну українську проблему в Москві оформилося в дії ще після провалу так званої "Мєшковщини"

Цього тижня 5 років як Росія почала війну проти України. Можна згадати, як несподівано спецпризначенці без розпізнавальних знаків захоплювали об'єкти в Криму. Як був дисконект і нерозуміння, що робити між нашими в Криму і Києвом. Потім би ми згадали про те, що армія була морально і технічно знищена на початку війни... Але! Війна почалася не 5 років тому. Раніше. Набагато раніше.

Бажання вирішити за будь-яку ціну українську проблему в Москві оформилося в дії ще після провалу так званої "Мєшковщини". Юрій Мєшков – перша спроба Росії відірвати Крим від України. Це було з 1992 по 1994 роки. Тоді Київ зміг відреагувати. Москва зрозуміла – нахрапом не вийде і почала грати в довгу – Крим готували до окупації. Як і всю Україну. Готували втягуванням в російський інфопростір – гра на радянській ностальгії. Усі ці "Старі пісні про головне" були геть не про музику, а про реставрацію "Єдіной і Нєділімой". Плюс кіно і книжки. Так, книги про війну в Україні в Росії почали писати задовго до того, як пролунали постріли. Бездіяльність української влади тому сприяла.

Тузла стала другою спробою Росії. І знову невдалою. І тільки пряме збройне вторгнення, коли Україна була в найслабшому стані, дозволило Росії окупувати півострів. На початок війни Київ не знав, кому можна довіряти, хто зливатиме секретну інформацію ворогові, хто виконає наказ. Це факт. Те, що армія була технічно знищена і усі сили були кинуті на схід – теж факт. Те, що Київ влітку 2014 року прикривало 4 БТР президентського полку – не легенда, а реальність.

Захоплення Криму, анексія
Захоплення Криму, анексія 5 канал

Чи знаємо ми, яким насправді був початок війни? Ні. Досі цілісної картини – які і де події відбувалися – немає. Щось поки під грифом секретно, щось треба реставрувати, співставляючи спогади безпосередніх учасників і документи. Те, що за 5 років ми так і не почали писати повноцінну історію цієї війни, це велика проблема, адже якщо цього не робимо ми, це зробить ворог. І він вже робить. Саме тому інфопростір усі 5 років був наповнений історіями про "нас зливають", котли, нібито безпорадніх генералів і мовчав про те, якою ціною і якими ресурсами армія закривала фронт, що сипався. І не лише закривала, а час від часу давала по зубах росіянам.

Російські спецпризначенці були на материковому сході від самого початку. Бойовики і сепаратисти стали комфортним прикриттям для професійних військових. Попри те, силові структури змогли і зупинити поширення "русскай вєсни" і почати звільнення території. Згідно з планами Генштабу, сил і потужностей країні вистачало, щоб до кінця літа придушити решту імітацію сепаратистських збурень. Коли в Кремлі побачили, що Київ переламує ситуацію, Москва пішла на пряме вторгнення регулярною армією. Баланс сил знову став не на нашу користь.

Іловайськ
Іловайськ5 канал

Про окремі епізоди Рейду, захист Луганського аеропорту, бої довкола висоти "Браво", висоти "Граніт", того ж Іловайська і ДАПу поки можна прочитати книгах блогерів, скажімо "Хроніка гібридної війни" Сержа Марко, або спогадах самих військових. Коли це згодом буде накладено на відкриті документи, багатьом має стати соромно за паніку в медіа. Але це згодом.

Зараз, через 5 років, знаючи, якою армія була і якою вона стала, розумієш, що ми як країна зробили диво. Це не перебільшення. Зауважте – жодна з країн НАТО не мали досвіду боїв в Європі за участі танків, ствольної і реактивної артелерії. Жодна. А ми цей досвід отримали, витримали і змогли відповісти.

Попередній матеріал
Презентація нової інформаційно-аналітичної системи "Вибори-2019" за участі керівництва МВС – відео
Наступний матеріал
Президент повідомив, якій категорії пенсіонерів виплатять по 2410 грн компенсації за індексацію
Loading...

У багатостраждальному Криму нова катастрофа: почали гинути дерева

Американські ВПС здійснили розвідку біля берегів Криму – ЗМІ

Маніпуляції щодо "Будапештського формату" відводять дискусію від реальних проблем – Єлісєєв

"Із ким збираються домовлятися?" – Геращенко показала відео, як міноборони РФ готується до війни з Україною

Огризко пояснив, чому не бачить сенсу у зміні Мінського майданчика переговорів

У Керчі на розкопках Пантікапея обрушилися античні колони – фото, відео