Костянтин Єлісєєв
Костянтин Єлісєєв Офіційний сайт Президента України

Маніпуляції щодо "Будапештського формату" відводять дискусію від реальних проблем – Єлісєєв

  Наразі Росія відмовляється від переговорів у будь-кому іншому форматі, крім вже існуючих

  Мінський формат перемовин неможливо замінити на переговори у форматі Будапештського меморандуму. Про це заявив перший заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю "Громадському".

  Так, представник АПУ заявив: багато осіб нині намагається маніпулювати довкола форматів ведення перемовин із агресором.

  "Будапештський меморандум присутній і в риториці Президента, як додатковий елемент того, що Росія порушує не лише базові принципи статуту ООН, міжнародного права, норми ОБСЄ, але і домовленості, зафіксовані в Будапештському меморандумі. Звичайно, дехто намагається маніпулювати", – каже Єлісєєв.

  За його словами, основна проблема полягає в тому, що Росія відмовляється від переговорів у будь-кому іншому форматі, крім вже існуючих.

  "Справа в тому, що одного лише бажання українського політика недостатньо. Для цього потрібна згода всіх сторін. На жаль, РФ відмовляється від роботи в будь-яких інших форматах, крім Нормандського або в рамках Тристоронньої контактної групи, яка збирається регулярно в Мінську. Тому маніпуляції навколо "Будапешту" відводять дискусію від реальних проблем і фокусуються на якихось віртуальних форматах", – наголосив заступник голови Адміністрації Президента України.

  Він також додає: якщо врахувати, що дві країни нормандського формату (Німеччина та Франція) представляють позицію Європи, а паралельно працює ще й американська дипломатія, фактично, це і виходить "Будапештський формат".

  "Але, на жаль, не форма, а суть є визначальною в цьому процесі", – визнає співрозмовник.

  Крім того Костянтин Єлісєєв додає: "Президент готовий домовлятися з ким завгодно, аби досягти ключових цілей – від відновлення мира на Донбасі і деокупації Криму до звільнення українських в'язнів та заручників". 

  Попередній матеріал
  Я на боці Порошенка, однак Європа не перериватиме відносини з РФ – Меркель
  Наступний матеріал
  На Закарпатті приватний будинок обстріляли з РПГ
  Loading...