Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

"Формула Штайнмаєра" для чайників: у МЗС пояснили, чого хоче Київ, а чого – Москва

Ця "формула" має бути частиною процесу повернення України на Донбас, переконані вітчизняні дипломати

В екслюзивному інтерв'ю "5 каналу" міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив, чим різниться бачення так званої формули Штайнмаєра в російського політикуму та української влади.

"Формула Штайнмаєра" – це логіка, в який спосіб буде застосовуватися особливий режим місцевого самоврядування. Росія хоче просто формулу, і таким чином це легітимізація того, що є. І взагалі, вся логіка Росії – це нічого не змінювати, і просто легітимізувати свій простір, свій протекторат. Лавров про це чітко сказав, коли ми говорили про миротворчу операцію: "Нічого не змінюємо. Всі, хто там є, мають залишитися, йдемо далі", – розповів очільник МЗС. 

Водночас, він уточнив: "Наша логіка така – спочатку безпека, потім починаємо працювати над нормальними виборами, якими саме будуть місцеві вибори. І от формула – давайте не сприймати її як математику – частиною процесу має бути повернення України на Донбас. Французи це підтримують, а Росія це бачить, як просто вирвану з процесу легітимізацію. Це, насправді, російська мета. І зустріч "нормандської четвірки" свідчить, що Росія звідси нікуди не відійшла".  

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Показовий експеримент "Маячок": чи пропускають черкаські водії пожежну машину
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": відомий блогер Андрій Полтава в ефірі "5 каналу"
Loading...