Парламент Естонії
Парламент Естонії Вікіпедія

Для Німеччини абстракція, для Естонії – конкретика: головний аргумент Таллінна у боротьбі проти агресії РФ

Естонія – одна з країн, яка має чи не найбільш організовану систему самооборони, що стримує там російську агресію

Політолог Петро Олещук в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповів, чому досвід балтійських країн у протистоянні російській агресії може бути корисним для України.

"Поки функцію адвоката України в Європі виконує Литва, хоча інші країни Балтії так само небайдужі до наших проблем. У них так само є проблеми, відповідно, етнічних меншин; проблеми щодо обвинувачення у порушенні їхніх прав; прикордонні території, щодо яких Росія може висловлювати претензії. Тобто, проблеми є, і нам легше порозумітись, тому що наші проблеми для Німеччини виглядають абстракцією, а для Естонії – це цілком конкретні речі", – зазначив Олещук.

Крім того, він додав, що Україна може перейняти досвід Естонії у боротьбі з російськими фейками та пропагандою.

"Я би естонський досвід почав використовувати з того, що Естонія – одна з країн, яка характеризується однією з найбільш організованих систем самооборони, хоча армія у них, м’яко кажучи, невелика. Але вони є членом НАТО і в них є система громадських об'єднань, які можуть бути дуже швидко мобілізовані. Фактично, значна частина громадян проходить військову підготовку. Це те, що може бути значним аргументом у політичних переговорах з Росією, тому що достатньо серйозне самоорганізоване населення – це завжди аргумент, який достатньо серйозно впливає на перспективи окупації", − наголосив експерт.

Він резюмував: "Тому, я думаю, цей досвід треба переймати. Об'єктивно, у 1990-х ця "п’ята колона" в Балтії була більш потужна, ніж в Україні".

Більше подробиць − у відео:

Дивіться також: 

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Ціна" щодень зростає: адвокат пояснив, чому РФ не погоджується на обмін Сенцова
Наступний матеріал
Сазонов: Завдання України – звільнити Донбас з мінімальною кількістю втрат
Loading...