Богдан Яременко

Яременко: США вибудовують силову позицію щодо РФ, європейці – ні

Хоч скільки б ми поповнювали санкційні списки, це ніяк не вплине на позицію Російської Федерації, переконаний співрозмовник

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова Фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко порівняв політику США та Європи щодо агресора. 

"Сполучені Штати Америки намагаються вибудовувати силову позицію у переговорах з Росією, в тому числі ті самі Javelin. Це сигнал. Тобто, "як ви думаєте, що тільки ви можете щось нове вкинути на Донбас, що стрілятиме по українцях – будь ласка, вам відповідь. Подумайте, що ми ще можемо дати", – каже експерт.

Водночас, він зазначає: "А от європейці цього не роблять. І Україна не пропонує цих силових варіантів. Ті самі санкції – зрозуміло, що хоч би ми весь Крим, усіх кримчан (боронь Боже, і цього, звісно, ніколи не буде) записали в санкції, і хоч скільки б ми поповнювали санкційні списки, це ніяк не вплине на позицію Російської Федерації", – зазначає співрозмовник.

Назвати такий підхід "гарним балансуванням" – коли США "пропонують силу", а Європа говорить мовою дипломатії – Богдан Яременко не поспішає.

"Якщо це балансування, то я не розумію, між чим. Просто в нас іде війна, яку треба завершити. І якщо це балансування не дає результату, значить не треба гратися. Треба шукати щось інше", – переконаний експерт.

Повну версію розмови дивіться нижче:

Попередній матеріал
Майже Нормандська четвірка: якою була зустріч Порошенка, Макрона та Меркель в Аахені
Наступний матеріал
Ворог "накриває" захисників Луганського хаотичними обстрілами – шукає військову техніку