5 канал

Конфронтація у стосунках США, РФ та Європи: чому нові санкції збурили світ

Невдоволені законопроектом і у Брюсселі. Там кажуть, що нові обмеження можуть зашкодити економічним інтересам країн ЄС

Відносини між Сполученими Штатами та Росією – на небезпечно низькому рівні. Про це у своєму Twitter заявив Дональд Трамп. Кого звинувачує американський президент та чим невдоволений – з'ясовували журналісти "5 каналу". 

  • Конфронтаційні настрої у США

Затвердив, але так і не підтримав. Майже через добу після підписання нового, розширеного пакету санкцій проти Росії, Північної Кореї та Ірану Дональд Трамп відкрито висловив своє обурення законопроектом у власному Twitter.

За небезпечно низький рівень відносин між Вашингтоном і Москвою він скептично подякував Конгресу. Той ухвалив законопроект майже одноголосно, й отже – фактично не залишив президентові вибору. Адже навіть його вето можна було легко подолати повторним голосуванням. Та ще й заборонив Трампу скасовувати санкції без згоди конгресменів.

Сенатор Джон Маккейн – один із головних прихильників України – запевняє: законодавці діяли винятково в інтересах американського народу. А Росія має заплатити за анексію Криму та дестабілізацію ситуації на українському сході. Те саме твердять і в адміністрації Білого дому.

"Підписанням санкцій Дональд Трамп надіслав чіткий сигнал про те, що ми не будемо терпіти втручання Росії в наші демократичні процеси. Цей законопроект був покращений, і президент підписав його – в інтересах нашого народу. Ми дали зрозуміти, що підтримуємо суворіші санкції відносно усіх трьох країн – Росії, Північної Кореї, Ірану. Наша позиція незмінна", – наголосила прес-секретар Білого дому Сара Хакабі.

  • Реакція Росії

У російському МЗС на підписання санкцій відреагували стримано. Мовляв, обмін шпильками не влаштовуватимуть, адже жодні обмеження не змусять Москву змінити курс. А от російський прем'єр Дмитро Медведєв висловився менш оптимістично.

"По-перше, надіям на поліпшення наших відносин із новою американською адміністрацією – кінець. По-друге, Росії оголосили повноцінну торговельну війну. Нас очікують тривалі з'ясування взаємин у міжнародних органах та судах і посилення міжнародної напруги", – зазначив Медведєв.

  • Позиція Європи

Невдоволені новими санкціями і в Євросоюзі. Там кажуть, що нові обмеження можуть зашкодити економічним інтересам країн ЄС.

Як відомо, нові обмеження стосуються проектів з експорту енергоресурсів та видобутку нафти, а чимало з них Росія реалізує разом із європейськими партнерами. Серед них - і програма "Північний потік-2". Це розширення газопроводу, яким блакитне паливо доправлятимуть із Росії до Німеччини дном Балтійського моря.

У Брюсселі пообіцяли відповісти на санкції США, якщо ті зашкодять інтересам європейських компаній. А Вашингтон укотре закликали утриматися від непродуманих кроків і спершу координувати дії з Євросоюзом.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

В Україну прибув Держсекретар США Тіллерсон: як політика зустрічали в "Борисполі" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
20-годинний протест: чи вирішили питання блокувальників Харківського шосе
Наступний матеріал
Перший український блокбастер: у "Борисполі" презентували саундтрек та кліп до фільму "Червоний"
Loading...