5 канал

20-годинний протест: чи вирішили питання блокувальників Харківського шосе

Міська влада, "Київенерго" та мешканці восьми будинків таки змогли дійти згоди щодо відновлення електропостачання у хати

Мешканці відімкнених від електрики за тримільйонний борг будинків Войцеховського взялися розв'язувати свої проблеми радикально й за рахунок інших містян. Вони на 20 годин перекрили рух шістьма смугами Харківського шосе – це одна із напружених магістралей Києва.

Активісти не розходилися, допоки їм у незаконно зведені будинки не поновили постачання електрики.

  • Як все починалось

Із дерев'яними загорожами та шинами декілька сотень місцевих мешканців вийшли на проїжджу частину Харківського шосе у середу надвечір. Протестувальники перекрили шість смуг, бо у кількох висотках чотири дні не було електропостачання. Попри шалену спеку, розходитися кияни наміру не мали, доки в оселях знову не з'явиться світло. 

"Ані світла, ані води – нічого немає. Не можна ні поїсти, ні в туалет сходити, ні помитися. Спускаємося пішки сходами. Уже смердіти почало. Видно, люди, які виїхали, у них все в холодильниках зіпсувалося", – розповідає протестувальниця Анастасія Ювченко.

Протестувальники блокують, а водії нервують. Упродовж 20 годин через Харківське шосе могли проїжджати лише карети "швидкої" чи транспорт рятувальників. Щоб не трапилося сутичок, патрульні пильнують з обох боків.

"Перекриваємо рух для того, щоб водії не поїхали у бік мітингувальників, щоб там не сталась якась трагедія", – каже інспектор патрульної поліції Дмитро Хуторний.

Чому ж "Київенерго" припинило постачати струм у понад 1200 квартир та яке рішення вдалося знайти – дізнайтеся у сюжеті:

Зауважимо, що менше, ніж за годину після домовленостей, електропостачання відновили. Задоволені мешканці одразу розійшлися.

Леся Головата, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Через відсутність води і світла понад 200 киян блокують Харківське шосе – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Тука: Мешканці Донбасу не можуть інтегруватися в російське суспільство, для росіян вони "хохли"
Наступний матеріал
Конфронтація у стосунках США, РФ та Європи: чому нові санкції збурили світ
Loading...