Меркель, Макрон, Порошенко
Меркель, Макрон, Порошенко
Офіційний сайт Президента України

Майже Нормандська четвірка: якою була зустріч Порошенка, Макрона та Меркель в Аахені

Для лідерів трьох країн – Німеччини, Франції та України – ранок розпочався з розмови про війну. Президента Росії в Ааахен не запрошували – але про результати зустрічі йому розкажуть

Тристоронні переговори щодо безпекових тем провели в німецькому місті Аахен Президент України Петро Порошенко, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель. Російського президента Путіна на зустріч не запрошували. Під час перемов високопосадовці наголосили на важливості продовження санкцій проти Російської Федерації через агресію на Донбасі. І наголосили, що тепер думають над посиленням цих обмежень. З Аахена – кореспондентка "5 каналу" Ірина Герасимова.

Невеличке німецьке місто Аахен раз на рік стає центром європейської політики. Під час свята Вознесіння тут вручають премію Карла Великого за розбудову Європи. І в центральній міській ратуші, де свого часу коронували майже всіх німецьких монархів, тепер проводять геополітичні переговори.

Для лідерів трьох країн – Німеччини, Франції та України – ранок розпочався з розмови про війну. "Обговорили серйозне занепокоєння ескалацією бойових дій з боку РФ проти українських військ. Ми чітко наголошуємо і наполягаємо на тому, щоб "великоднього перемир'я" російські терористичні війська обов'язково дотримувалося", – розповідає журналістам Петро Порошенко.

Еммануель Макрон у такому форматі переговорів – уперше. Це майже Нормандська четвірка, яку ініціювала за часів президента Оланда Франція. Але на трьох. Четвертого учасника формату – президента Росії – в Ааахен не запрошували. Але про результати зустрічі йому розкажуть.

"18 і 23 травня відбудуться зустрічі з Путіним у Ангели Меркель та Еммануеля Макрона. Ми чітко узгодили і скоординували ті кроки, той порядок денний, які ми маємо зробити, щоб найближчим часом провести засідання Нормандського формату", – уточнює Президент України.

Після годинних переговорів їхні учасники долучилися до решти присутніх у міській ратуші – щоби взяти участь у церемонії вручення премії Карла Великого. У вступній промові господиня цього заходу знову нагадує європейським лідерам про об'єднану Європу і конфлікт на сході України.

"На жаль, Європа в геополітичних питаннях не стоїть на передовій, ми вже не задаємо тону. Особливо в питаннях суперечливих. Ми знаємо, що для подолання міжнародних конфліктів треба чимало часу. Але попри це, ми і надалі докладатимемо всіх зусиль для збереження, зокрема, територіальної цілісності України", – виступає Ангела Меркель.

Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Аахен, зустріч Порошенка
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/
Порошенко в Аахені
/

Як уникнути розвалу Європейського Союзу і зробити об'єднану Європу сильнішою? Заступаючи рік тому на президентську посаду, Еммануель Макрон спробував дати відповіді на ці питання. За що нині й отримує премію Карла Великого. Нею ще з минулого століття нагороджують світових лідерів за вагомий внесок в об'єднання Європи.

"Європа просто зобов'язана бути об'єднаною. Не можна проводити політику ізоляції. Не можна, щоб націоналістичні прояви і націоналістичні настрої в суспільстві та політиці брали гору", – впевнений Макрон.

Останні вибори як і у Франції, так і в Німеччині, довели – євроскептики не можуть отримати бажаної для себе перемоги. Але їхніх прихильників в Євросоюзі дедалі більшає. Над цим ретельно працює Росія. Європа має і може протистояти таким діям Кремля.

З Німеччини Ірина Герасимова, Микола Лебедів, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні не зник попит на ліві політичні сили – Магда
Наступний матеріал
Яременко: США вибудовують силову позицію щодо РФ, європейці – ні

Зустріч Порошенка, Меркель та Макрона в Аахені: про що говоритимуть

Стало відомо, про що домовилися Порошенко і Туск в Аахені

Президент в Аахені зустрівся з головою Європейської Ради

Президент України планує здійснити візит до Німеччини

Зустріч Меркель і Трампа: Лідери держав висловили спільну позицію щодо санкцій проти РФ

"Північний потік-2": як відповіли Порошенку в Німеччині та чим аргументували власну прихильність до РФ