Три ключові теми: про що говоритимуть на зустрічі Порошенко, Меркель і Макрон

На перемовинах відбудеться узгодження позицій у стратегічних питаннях. Більш докладно розповів радник голови МЗС України

9-10 травня Президент України Петро Порошенко проведе перемовини з лідерами Франції та Німеччини Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном. Про що говоритимуть на зустрічі на найвищому рівні – в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповів радник міністра закордонних справ України Тарас Качка.

За його словами, є три основні блоки питань для обговорення в Аахені.

"Зараз є три ключові теми у відносинах на такому високому рівні. Перше – це питання протистояння Російській Федерації, питання безпосередньо конфлікту на Донбасі, питання санкцій і розширення тиску на Російську Федерацію. Друге велике питання – це структурні реформи, що відбуваються в Україні, які треба завершувати і продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом і так далі. І третє питання – це подальші пріоритети європейської інтеграції, виконання Угоди про Асоціацію; тих проектів, які можуть бути реалізовані в її рамках", – повідомив радник голови МЗС.

Водночас, на уточнювальне запитання: "Чи варто чекати конкретних кроків від цієї зустрічі", пан Качка відповів так:

"Насправді, це зустріч високого рівня. Звірити годинники – це неправильний термін, тому що діалог із Парижем і Берліном досить інтенсивний, і зустріч з пані Меркель нещодавно була. Тому це більше питання узгодження певних позицій у стратегічних питаннях і намагання визначити ті орієнтири, які є досяжними у співпраці та пріоритетах, спільних для всіх трьох (лідерів)".

Детальніше дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Дипломатія в картинках: яким був візит Порошенка до Франції – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
МОЗ після перевірки вимагає скасувати заборону на дві вакцини
Наступний матеріал
Санкції згуртували російських олігархів довкола Путіна – політексперт