Санкції проти Росії
Санкції проти Росії dt.ua

Що врятувало Україну від повномасштабного наступу РФ: думка експерта

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" політичний оглядач Кирило Сазонов прокоментував, як на економіку Росії вплинуть посилені санкції США

"Дійсно наслідків дуже багато, і удар по російській енергетиці дуже серйозний. Північний Потік-2 для нас, для України, це ключове питання відразу по двох моментах. Перший - Північний Потік-2 прибирає газ з ГТС. Чому це погано? Тому що це наші втрати в грошах. По-друге помітно втрачає Польща, Словаччина, зате набуває масу вигоди Німеччина і Австрія. Але крім цих фінансових питань, є ще дуже небезпечне політичне військове питання", – зазначив Сазонов.

"Один з моментів, чому Росія не змогла почати масштабний наступ в 2014 році на територію України – на Київ, на Чернігів і далі, тому що по Україні йде ГТС. Велика масштабна атака, і ГТС в будь-якому випадку буде зруйнована, ми не зможемо в умовах масштабної війни прокачувати нормально газ в Європу і Європа влітає у великі проблеми. Як тільки цей запобіжник зникає і газ йде по Північному Потоку, в принципі такої великої причини відмовитися від спроби наступу у Росії вже немає. Тому це для нас було зайвою гарантією, тому для нас це питання принципове, воно не просто фінансове, воно політичне, воно військове. США хочуть зайняти цей сегмент ринку, хочуть виштовхнути з нього Росію, з європейського ринку газу. І це добре, американці трохи більше зароблять, агресор стане біднішим і для нас це тільки плюс", – наголосив політичний оглядач.

Повну версію розмоави дивіться у відео:

Попередній матеріал
Справа про теракт у Харкові: активісти закликають не забувати і не "спускати на гальмах"
Наступний матеріал
Найменший коп України: як 4-річний Гліб отримав поліцейський жетон та керував байком
Loading...

США поставили РФ у ряд країн ізгоїв - політолог

Трамп про санкції проти РФ: Ніколи не думав про те, щоб їх зняти

США консультуватимуться з ЄС щодо кожного випадку санкцій проти Росії

У США запустили платформу для моніторингу російської пропаганди в Twitter

У Конгресі хочуть вийти з ракетного договору Рейгана-Горбачова

Маккейн: Путін має сплатити справжню ціну за окупацію Криму