Справа про теракт у Харкові
Справа про теракт у Харкові 5 канал

Справа про теракт у Харкові: активісти закликають не забувати і не "спускати на гальмах"

Три десятки активістів намагаються привернути увагу до суду, який розглядає справу теракту біля Палацу спорту у Харкові

Тоді загинули четверо людей і ще дев'ятеро були поранені, нагадує "5 канал".

Як відомо, через заміну одного з суддів колегії, цю справу розглядають вдруге від самого початку. З 16 томів справи наразі слухають п'ятий. Усе відбувається дуже повільно, тож активісти побоюються, що через неувагу до цієї справи з боку громадськості підозрюваних відпустять з-під варти.

"Активна, патріотично налаштована громадськість Харкова стежить за цією справою, тримає на контролі. Чим частіше ми будемо нагадувати про це, чим більше навколо нього буде резонансу – тим менша ймовірність того, що її просто "спустять на гальмах", – каже активіст Антон Цебро.

Захисники наполягають на невинуватості своїх підзахисних і заявляють, що попередні зізнання у скоєнні злочину вони давали під тиском силовиків на етапі досудового слідства.

"На сьогоднішній момент вони, і завжди так було, вважають себе невинними. Ви знаєте, що у військовій прокуратурі заведено кримінальне провадження за фактом насильства, їх побиття. У ЗМІ їх уже вважають винними, злочинцями, то природно. Це тиск на суд", – каже адвокат одного з підозрюваних Дмитро Тихоненков.

"Ця справа вже увійшла в історію Харкова, та й України, і тут немає необхідності навіть надавати їй штучний резонанс. Про цю справу говорять, про цю справу пам'ятають, і до неї прикута увага не тільки в Україні. Йде методична, суха, спокійна робота. Це і є правосуддя", – наполягає представник потерпілих Олег Головков.

Нагадаємо, на лаві підсудних опинились троє харків’ян. Це Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький і Сергій Башликов. Їх підозрюють у скоєнні теракту під час патріотичної ходи у Харкові 22 лютого 2015 року.

Дивіться також: Обвинувачені у скоєнні теракту в Харкові проголосили себе "жертвами репресій" 

Попередній матеріал
Урочистості з нагоди другої річниці створення Нацполіції - відео
Наступний матеріал
Що врятувало Україну від повномасштабного наступу РФ: думка експерта