Обвинувачені у скоєнні теракту біля Палацу спорту в Харкові вимагають закрити справу і звільнити їх з-під варти. Троє підсудних на черговому засіданні суду заявили, що їх катували і змушували зізнатися у скоєному. Про це повідомляє "5 канал".
Як стало відомо, на суді обвинувачені намагались подати себе жертвами. Вони позиціюють себе як "жертв політичних репресій".

За версією слідства, Володимир Дворніков, виконуючи інструкції кураторів із Москви, заклав і привів у дію вибухівку на шляху патріотичної ходи біля Палацу спорту. Тоді загинуло четверо людей, ще дев'ять зазнали поранень. Андрій Дідик тоді втратив 15-річного сина.
"Зараз він більш стримано говорив, а от "упороті бандерофіли", "майдануті" – це ми чуємо кожне засідання. Вони зараз вжилися у нову роль – жертв політичних репресій", - каже потерпілий Андрій Дідик.
"Усі ці заяви, які робляться з такими акцентами, спрямовані на затягування судового процесу", - переконана потерпіла Марина Толмачова.
Така увага з боку родичів загиблих, активістів і ЗМІ, підсудним не до вподоби. Один з обвинувачених каже, що побоюється погроз, які з’являються в соцмережах, і тому хоче, щоб надалі всі засідання відбувалися в закритому режимі.
Натомість, і прокуратура, і представник потерпілих категорично проти.
"Суспільство повинно бачити реальність документів, доказів, зібраних прокуратурою, пропустити їх через себе і визнати вирок, який буде можливим, справедливим або навпаки. Лише в такому разі ми побачимо відкритий, чесний, справедливий суд", - каже представник потерпілих Олег Головков.
Дивіться також: У Харкові встановили пам'ятний знак загиблим під час теракту біля Палацу спорту
Наразі суд не побачив підстав для закриття справи і звільнення обвинувачених. Так само відмовлено було і в задоволенні клопотання про закритий режим слухання.
Після розгляду клопотань суд почав вивчення відеодоказів. Зокрема тих записів, на яких підсудні визнавали провину і розкривали всю схему скоєння злочину.
Нагадаємо, протипіхотна міна спрацювала 22 лютого 2015 року під час жалобної ходи, присвяченої пам'яті Героїв Небесної сотні. Тоді загинули четверо людей, ще дев’ятеро отримали поранення.
Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"