лукашенко і путін
лукашенко і путін відкриті джерела

Білорусь достатньо заробила на українському конфлікті – Мельник

Позиція країни-посередника має бути чіткою і зрозумілою, однак Мінськ веде подвійну гру

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував пропозицію постпреда України в ООН Володимира Єльченка – перенести мирні переговори подалі від Мінська. 

"Абсолютно слушна аргументація, як на мене, тому що майданчик зазвичай обирається на території якоїсь нейтральної країни. Білорусь уже тривалий час веде таку собі подвійну гру – це союзна з Росією держава. Разом із тим, особливо цікаво було спостерігати, як в інтерв'ю з Олександром Турчиновим Лукашенко обіцяв, що Білорусь дружня-дружня-дружня, а потім сказав йому (Турчинову), що я тебе вчасно попереджу, коли з нашої території буде наступ. Це така собі нейтральність Білорусі", – констатує експерт.

Він переконаний: позиція країни-посередника має бути чіткою і зрозумілою.

"Це також додає дивідендів Білорусі на міжнародному рівні. Це країна-посередник. Білорусь досить добре заробила вже на українському конфлікті. Відомі "білоруські креветки", "білоруський пармезан" (ред. – продукти, які Білорусь почала у великій кількості імпортувати до РФ після запровадження останньою "продовольчих санкцій"). Тому було би дуже слушно принаймні ставити це запитання (ред. – про перенесення майданчика для мирних переговорів). Я не кажу, що це має бути категорично. Але, принаймні, Лукашенку треба ставити це запитання: "Ти з нами чи проти нас, чи ти щонайменше нейтральний?" – наголошує Мельник.

За його словами, "одночасно з перенесенням цього майданчика, наприклад, до Женеви, поставити запитання про зміну учасників перемовин". 

Продовження розмови дивіться у відео:

Нагадаємо, 24 вересня Постпред України при ООН запропонував перенести переговори по Донбасу з Мінська.

Дивіться також фотогалерею: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Onuka презентувала новий кліп, в якому перетворила Київ на смітник
Наступний матеріал
"Замилювання очей": Порошенко відповів на пропозицію Путіна щодо миротворців на Донбасі
Loading...