Тристороння контактна група в Мінську
Тристороння контактна група в Мінську zastavki.com

Мирні переговори – подалі від Мінська: як Геращенко прокоментувала ініціативу

Позиція Білорусі повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі

Віце-спікер Верховної Ради, представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході Ірина Геращенко прокоментувала пропозицію постпреда України в ООН Володимира Єльченка перенести мирні переговори з Мінська. 

"Постпред України в ООН В. Єльченко заявив про необхідність перенесення мирних переговорів з Мінська на інший майданчик. Я підтримую цю позицію, давно за це виступаю. І вже неодноразово публічно висловлювала незгоду і обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу", – пише Геращенко у власному Facebook.

Вона наголошує:

"Посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики, адже нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення до порядку денного 73-ї сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) бодай, утрималися, проголосували жовтою кнопкою. Білорусь вчергове виступила одним фронтом з РФ і увійшла до ганебної "13", які проголосували проти, натиснувши червону кнопку".

Ірина Геращенко підкреслила: дії Білорусі не є показником її "нейтральної позиції".

"Це повне підігрування Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі. Я – за перенесення майданчика до дійсно нейтральної країни, яка не підігруватиме Москві й не голосуватиме з Кремлем в унісон проти України", – зауважила український дипломат.

Крім того, вона нагадала, що у стосунках України та Білорусі є гірші за "недружні голосування" факти, зокрема – оголошення персонами нон-ґрата українських журналістів і митців, викрадення Павла Гриба і передача його ФСБ.

"Все це ніяк не корегуються з нейтральним статусом, навпаки, тхне праною координацією своїй дій з Кремлем", – резюмувала віце-спікер ВР.

 

Дивіться також фотогалерею: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нерозділене кохання: у Києві чоловік підпалив чужий автомобіль
Наступний матеріал
Президента Молдови Додона відсторонили від посади
Loading...