Російські військові
Російські військові 5 канал

Російський "Кавказ-2020" – як Україна готується відповісти на брязкіт зброєю вздовж південного кордону

Читайте по-русски
Щонайменше чотири кораблі НАТО перебуватимуть у Чорному морі під час навчань "Об'єднані зусилля"

Як Україна відповість на російський брязкіт зброї вздовж південного кордону під виглядом навчання "Кавказ-2020"? 12 тисяч армійців та 700 одиниць озброєння і військової техніки – так відбуватимуться перші масштабні військові навчання "Об'єднані зусилля". Долучаться і армійські підрозділи країн-членів НАТО. Армійці випробовуватимуть нову натівську систему управління військами. Деталі розповість кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

22 вересня на всіх військових полігонах України та в акваторіях Чорного й Азовського морів розпочнеться масштабний стратегічний вишкіл за участі військовослужбовців країн НАТО. Завершаться вони 25 вересня. Ці дати обрали як своєрідну відповідь на військові навчання

"Кавказ-2020", активну фазу яких Росія запланувала на 21-26 вересня. Планують залучити 80 тисяч людей. Такою кількістю військових Росія порушує міжнародну угоду держав-учасниць ОБСЄ.

"Є Віденський документ 2011 року ОБСЄ, який Росія систематично порушує загалом, зокрема, щодо проведення військових навчань, порушуючи кількість навчань. Зараз декларується 80 тисяч, при тому, що можна 12 тисяч", – каже Валерій Кравченко, експерт Національного інституту стратегічних досліджень.

"В якості підготовчого заходу до цих навчань в збройних силах Російській Федерації проводяться заходи мобілізаційної підготовки", – говорить Андрій Риженко, капітан І рангу, експерт із питань морської безпеки.

Росія запросила до участі й інші країни, зокрема, Вірменію, Білорусь, Китай та Іран. На таке брязкання зброєю на своєму східному кордоні не могла не відреагувати Європа. І країни-члени НАТО доєдналися до масштабних навчань в Україні "Об'єднані зусилля – 2020".

"Будуть залучені військові підрозділи Збройних сил країн-членів НАТО. Сполучених Штатів та Великої Британії для спільного виконання навчально-бойових завдань. Військові радники, спостерігачі від США, Британії, Німеччини, Литви та Польщі", – каже Олексій Таран, начальник головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ.

В активній фазі "Об'єднаних зусиль" братимуть участь 12 тисяч армійців різних родів військ. Перевірятимуть нову систему управління, яка діє відповідно до стандартів НАТО. Випробують бойову готовність українських підрозділів та злагодженість з армійськими корпусами НАТО під час активної фази боїв.

"Перш за все відпрацьовуються стратегічні питання управління. Це будуть перші навчання, в ході яких будуть відпрацьовані практичні аспекти переходу на натівську систему управління і роботи штабів", – розповідає Михайло Самусь, заступник директора Центру дослідження армії та конверсії.

Експерти наголошують, стратегічні командно-штабні навчання такого масштабу відбуватимуться в Україні вперше.

"Насторожує і лякає російську сторону те, що це рівень командно-штабних навчань, тобто відпрацьовується система взаємодії і взаємосумісності підрозділів Збройних сил різних країн", – каже Михайло Гончар, президент центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Під час навчань "Об'єднані зусилля – 2020" вперше бойові завдання виконуватимуть українські Байрактари. Суперсучасні ударні безпілотники на озброєнні української армії з 2019-го. Вони побили світовий рекорд у своєму класі за тривалістю польоту.

В України їх усього шість. Байрактари можуть завдати удар раптово, не наражаючи на небезпеку особовий склад. Безпілотники надмобільні, тому навіть кілька дронів здатні контролювати всю лінію фронту. Вони можуть нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби. Для Байрактарів використовують боєприпаси з лазерним наведенням – тож вони вражають ціль із точністю до метра.

"Оператор знайшов, наприклад, от буде ціль. Він її захватив оцим джойстиком. І оператор здійснює у подальшому і може докорегувати наведення снаряду", – розповідає Руслан, військовослужбовець ескадрильї БПЛА. 

Після активного застосування їх Туреччиною в Сирії саме таких птахів тепер боїться Росія. На "Об'єднаних зусиллях" вперше вступить у бій і крилата протикораблельна ракета "Нептун", призначена для знищення бойових кораблів.

"Навчання пройдуть в єдиному оперативно-стратегічному фоні, який наближений до імовірного характеру розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України", – говорить Олексій Таран, начальник головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ.

Щонайменше чотири кораблі НАТО перебуватимуть у Чорному морі під час навчань. Буде залучено понад 100 військових частин всіх родів військ та 700 одиниць військової техніки.

"Збільшення присутності на території України військових з різних країн-членів Альянсу – це є сигнал для російської сторони, що Україна не буде полишена один на один з Росією", – говорить Михайло Гончар, президент центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Хасиди святкують Рош ха-Шана в Умані: чи дотримуються правил карантину та як реагують місцеві – сюжет
Наступний матеріал
Сенцов презентував двотомник про голодування і життя в російській в'язниці – сюжет
Loading...

"Об'єднані зусилля – 2020": у Вінницю прибула авіація НАТО

Російські військові під час навчання влучили ракетою у власний танк

"Автобус зіткнувся з бензовозом": як у Києві пройшли масштабні навчання з ліквідації наслідків ДТП

"Об'єднані зусилля-2020": в Україні готують масштабні військові навчання на всіх полігонах та в акваторіях морів

Тривога і контрнаступ – на Луганщині танкісти відсвяткували професійне свято навчаннями

Диверсанти захопили буксир і взяли в заручники капітана – у Маріуполі пройшли антитерористичні навчання