Хасиди в Умані
Хасиди в Умані 5 канал

Хасиди святкують Рош ха-Шана в Умані: чи дотримуються правил карантину та як реагують місцеві – сюжет

Читайте по-русски
Цьогоріч на головній вулиці юдейського кварталу спокійно і чисто

На Черкащині другий день юдеї святкують єврейський Новий рік. Нині в місті Умань перебуває до 2 тисяч паломників, і це в десятки разів менше ніж торік. Та навіть попри це не обходиться без порушень. Подробиці розповів кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.

Наразі у хасидів вечеря. Вони не дотримуються правил карантину, багато з них ходять без масок. Правоохоронці кажуть, що склали 7 адмінпротоколів щодо порушення правил карантину і також порушення правил перетину кордону.

Святкова Умань майже без хасидів, танців і гулянь. Проте цьогоріч на головній вулиці юдейського кварталу спокійно і чисто.

"В цьому році, як ніколи. Тиша і спокій. Навіть і не відчувається, що це цей Новий рік. Хасидів майже не видно", – говорить Адам, мешканець Умані.

Комунальники пригадують: якщо торік працювали без відпочинку, то зараз роботи майже немає.

"Недпалки, пляшки. Баночки такі ось, серветки, їхня їжа, коробки. Таке ось", – говорить Микола, працівник комунального підприємства.

Рекордно мала кількість паломників нині приїхали на Черкащину. У 2019-му їх було близько 40 тисяч. А тепер, за різними оцінками, в Умані не більше 2 тисяч хасидів. Це ті, хто зміг заїхати в Україну ще до закриття кордонів. Вони не бояться коронавірусу і порушують правила карантину.

"Вони ходять без маски і коли тільки кажеш, тоді тільки одягають. Вони просто ігнорують це діло. І все. А безпека як? Безпека, ну слів нема. Все спокійно. Їх дуже мало, хасидів. Разів в 20 менше, якщо порівнювати з минулим роком", – розповідає Костянтин, охоронець.

560 українських правоохоронців тут контролюють ситуацію. Їм допомагають і поліцейські з Ізраїлю, які приїхали на запрошення української сторони.

"У нас знаходиться в цьому місці в Умані шість поліцейських із Ізраїля. В нас є одна мова – мова професіоналів. Поліцейських, які чітко знають, що треба робити", – говорить Міхаель Зінґерман, представник поліції Ізраїлю.

Опісля вчорашніх святкувань з нагоди свята Рош ха-Шана паломники відпочивають. Сьогодні вони не фотографуються, відмовляються давати інтерв'ю. А лише моляться.

Уманчанка Анна розповідає, цей Новий рік – особливий. Але навіть попри карантин та малу кількість паломників відчуття свята у місті нікуди не поділося.

"Ходиш, класно в ньому. А так нормально, красиво будується, євреї є привітливі, ті, що старші", – говорить Анна, мешканка Умані.

Святкування 5781 юдейського нового року триватиме в Умані до початку жовтня.

Із Черкаської області Мирослав Солонар, Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
Три роки у лапах Кремля: Роман Сущенко у "Рандеву з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Російський "Кавказ-2020" – як Україна готується відповісти на брязкіт зброєю вздовж південного кордону
Loading...

Міський голова Умані: у 5 хасидів підтвердили коронавірус

В Умані на час паломництва хасидів посилять карантин та встановлять КПП з поліцією на в'їзді

Уряди України та Ізраїлю закликали хасидів утриматися від паломництва до Умані