Навчання військових ЗСУ
Навчання військових ЗСУ 5 канал

"З академії – на передову": як на Луганщині проходять збори лейтенантів – сюжет

Читайте по-русски
Нині всі лейтенанти вже керують взводами

Підрозділи Об'єднаних сил поповнили цьогорічні випускники військових вишів. Після прибуття на схід лейтенантам влаштували бойовий вишкіл. Старші побратими ділися досвідом, молоді офіцери демонстрували вміння, а кореспондентка "5 каналу" Вікторія Ковальова – спостерігала.

Навчання саперної справи. Вишкіл із тактичної медицини і бойові стрільби.

На Луганщині тривають збори лейтенантів. Армійці, які вдосконалюють навички на цьому полігоні, лише кілька місяців тому закінчили військові виші і майже одразу прибули на схід.

Тут, крім іншого, вони навчаються ще й вчити своїх підлеглих.

За кермом бронемашини – 21-річний Юрій. Коли розпочалася війна, йому було лише 14. Саме через бойові дії на сході хлопець вирішив стати військовим.

"З самого початку не вірилося, але потім подивився всі новини і взагалі, обставини, які склалися, то це було серйозно і я вирішив стати військовим, щоб захищати свою країну", – розповідає Юрій, військовослужбовець ЗСУ.

Військову справу Юрій опановував у Львівській академії сухопутних військ. Разом із товаришем Сергієм. Щоправда, до навчальної аудиторії Сергій потрапив просто з передової. До війни служив у Криму. Після анексії півострова перевівся до механізованої бригади. Пройшов найгарячіші точки сходу. У 2016-му вже мав бойовий досвід, але прагнув розширити знання.

"Зрозумів, що солдатом далі продовжувати службу немає сенсу. І вирішив здобути освіту і стати офіцером, щоб у подальшому просуватися по службі і дослужитися до командира батальйону", – каже Сергій, військовослужбовець ЗСУ.

Нині всі лейтенанти вже керують взводами. Та попри те, старші і досвідченіші командири все ж мають чим поділитися.

"Була в нас парта, тепер поле. Була в нас казарма, тепер палатка. Ось воно інше що. Треба показувати своїм прикладом, як це треба робити для того, щоб не пошкодити техніку. Заходи безпеки, поводження зі зброєю. Це все потрібно, щоб не було ніяких негараздів і нещасних випадків", – розповідає Олексій, військовослужбовець ЗСУ.

Збори лейтенантів на Луганщині триватимуть три дні. Потому молоді офіцери знову повернуться на передову.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Формула Штайнмаєра" в українському законодавстві; чи стане екс-"слуга" Юрченко показовою жертвою перед виборами – "Інфовечір"
Наступний матеріал
"Поліція зробить усе можливе, щоб розслідувати напад на Балуха" – експерт
Loading...

Окупанти на Донбасі двічі відкрили вогонь по українських позиціях

Біля Новотошківського загинув військовослужбовець – обставини з'ясовують

Не зброєю, то лопатами: російські окупанти просувають позиції в бік ЗСУ – репортаж з передової

Інспекція окупантами позицій ЗСУ – як реагувала опозиція й чому її перенесли – сюжет

Стало відоме ім'я українського військового, який загинув напередодні

Окупанти поновили рух через КПВВ "Новотроїцьке"