Олег Сенцов
Олег Сенцов 5 канал

Сенцов презентував двотомник про голодування і життя в російській в'язниці – сюжет

Читайте по-русски
Щоденники голодування видавництво не редагувало

145 днів голодування – у книзі. Ексбранець Кремля, режисер Олег Сенцов презентував двотомник, написаний в ув'язненні. До збірки увійшли щоденник "Хроніка одного голодування" та мала проза під назвою "4 з половиною кроки". Обидві книги Сенцов писав у російській в'язниці на аркушах паперу на третій день після того, як оголосив безстрокове голодування – у травні 2018-го з вимогою звільнити інших політичних в'язнів. Кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка побувала на презентації щоденника.

Як воно – голодувати, коли щодня тобі в карцер навмисно приносять тарілку з їжею. Моральне й фізичне виснаження, відсутність людини, з якою можна було би поговорити. На третій день після голодування у в'язниці Сенцов починає вести щоденник.

"Мене помістили в карцер. Це не дуже приємне місце, і фізично, і психологічно. Там було дуже холодно. І ще голодний тому, що ти голодуєш, і це був найбільш важкий перший місяць. Я зостався один і було багато думок наодинці і я зрозумів, що я не хочу їх якось загубити", – говорить Олег Сенцов, режисер, письменник, політв'язень (2014-2019).

Сенцов пише у саморобному зошиті. Дрібним, незрозумілим почерком. Навмисно, щоб охорона в'язниці не змогла прочитати. Щоденники голодування видавництво не редагувало. Читач прочитає дослівно все, що фіксував Олег в російському Лабитнангі.

"Дійсно в Росії одна із найгірших тюремних систем, яка з часів ГУЛАГа майже не змінилася. Зараз не треба валити ліс, можна вижити, ти просто не помреш. Одяг є, люди не замерзають. Але відношення до тебе як до якоїсь худоби, в якої немає прав. І це головне, що робить ця система – вона зламує людей і робить з них скот", – говорить Олег Сенцов, політв'язень (2014-2019).

На відміну від щоденника голодування, написаного в публіцистичному стилі, друга книга зі збірки – художня. "Чотири з половиною кроки" – це 15 історій про людей, з якими Сенцов сидів за ґратами. Серед двох сотень сторінок й розповідь про тюремного лікаря, який, як каже Сенцов тепер, не дав йому померти.

"Я спостерігала з самого першого дня його полону за його боротьбою. За тим як він показував свою силу духу. І це надихало, надихало, боротися всередині країни", – говорить Ксенія Черниченко.

"Я не знаю, наскільки близькою може бути читачу тема. Але про це варто дізнатися. Тому що те, що пройшов Олег – ворогу не побажаєш. Такі книги треба читати", – говорить Павлина Косар.

"Хроніка одного голодування" та "Чотири з половиною кроки" стали вже четвертою письменницькою роботою Олега Сенцова, яка вийшла друком після звільнення з полону. Сам автор каже, нова збірка – це найвідвертіша його сповідь. Щоденник несвободи, перечитати який, сам автор не наважився досі.

"Як написано, так воно і є. Вся ця правда, може некрасива, вона тут є. Тому що із людей роблять героїв, а люди просто люди", – говорить Олег Сенцов, політв'язень (2014-2019).

Ганна Рибалка, Ольга Сошенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Російський "Кавказ-2020" – як Україна готується відповісти на брязкіт зброєю вздовж південного кордону
Наступний матеріал
Там, де народжуються "Ани": чи відродиться на "Антонові" серійне виробництво – "Невигадані історії"
Loading...

Роман Агати Крісті "Десять негренят" перейменували через расизм

Зеленський на фестивалі купив книгу російського видавництва, ігноруючи при цьому всі українські

За 170 років до "Енеїди": хто і як створив найперший словник української мови

"Справа Василя Стуса": чому Медведчук вимагає заборонити книжку про поета-дисидента

Медведчук проти "Стуса": суд продовжив розгляд позову кума Путіна

"Будівництво на території книжкового ринку "Петрівка" якогось там ТРЦ – не планується" – Кличко