Олег Сенцов у Львові
Олег Сенцов у Львові 5 канал

"Ми не знали, хто ми": Сенцов у Львові презентував автобіографічну книгу "Маркетер"

Читайте по-русски
Послухати уривки із нової книги на форумі видавців зібралися сотні людей

Звільнений із російського полону режисер, сценарист та письменник Олег Сенцов на форумі видавців у Львові презентував свою нову книгу "Маркетер". Це збірник 11 історій у прозі про студентські роки автора у Криму. Написав її Олег Сенцов за два тижні 1,5 року тому, в звичайному шкільному зошиті. У той час він відбував покарання у в'язниці суворого режиму в Ямало-Ненецькому окрузі Російської Федерації.

Уривок із книжки "Маркетер" Олега Сенцова зачитує Римма Зюбіна. Актриса 5 років поспіль писала листи та брала участь в акціях на підтримку Олега Сенцова, коли він був за ґратами в Росії.

"Коли ти відкриваєш першу сторінку книги Сенцова, у тебе відразу відкривається перший кадр твого кінобачення. І виникає твоє власне кіно, як би воно могло бути, як воно було", – описує артистка кіно і театру.

"Маркетер" – це автобіографічна проза з 11 історій, які розповідають про студентські роки Олега Сенцова у Криму. Вони припали на 90-ті. Ідея написати книжку з'явилася ще перед арештом 2014-го. А написав він її 1,5 року тому в таборі суворого режиму у Лабитнангі Ямало-Ненецького округу.

"Писати про себе максимально чесно – має пройти багато часу. Коли ми зібралися групою 1 вересня, ми не знали свою спеціальність. Не було слова "маркетолог" в 1993 році. Менеджмент – менеджер, економіка – економіст, на маркетингу – ми не знали. І ми прийшли до смішного слова "маркетери". За рік ми зрозуміли, що ми маркетологи", – згадує письменник.

Послухати твори зібралися сотні людей. Зі сцени Олег Сенцов розповів гостям про те, наскільки важливими були для нього у полоні листи з України, про фільми, книжки та про моральні авторитети. Це вже друга книжка Олега Сенцова, яка вийшла у "Видавництві Старого Лева".

"Це були тексти, написані від руки, їх треба було шифрувати. Це книжка про людей, про звичайних, яких ти зчитуєш, і розумієш – вони такі, як твої друзі, які жили в гуртожитку. Що в них були травми, подібні проблеми. Це все про важливі життєві досвіди, які роблять з нас людей", – розповідає головний редактор "Видавництва" Мар'яна Савка.

Наступна презентація "Маркетера" відбудеться в Лондоні наприкінці осені.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна і Туреччина домовилися про взаємовизнання водійських прав
Наступний матеріал
Корупція в Україні та роль Байдена в цьому контексті – Трамп про розмову із Зеленським
Loading...