Різьбяр ікон та фермер із простреленими колінами: історії українців, яких криза спонукала докорінно змінити своє життя

Історія успіху фермера 5 канал / Час. Підсумки тижня
Після поранення ветеран російсько-української війни докорінно змінив своє життя. Мрію дитинства – стати фермером – Сергій Селезень здійснив, лише коли зазирнув смерті в очі. 2014 року окупанти Сергієві прострелили коліна

Такі матеріали, як наступний, треба показувати кожного листопада. І він завжди буде актуальним. Коли сонце не світить, а за вікном мряка, – настрій падає, активність наша знижується. І здається, нічого особливого не відбувається, життя втрачає барви. І в такі моменти – дуже хочеться натхнення. Історій, які можуть стати прикладом, як не зламатися і не впасти духом.

І Людмила Голоднік знайшла тих, кому життя приготувало важкі випробування, але вони впорались і їхні приклади можуть надихнути і нас з вами. Фермер із простреленими колінами. Творець ікон, який пережив інсульт. І фотограф дітей-аутистів, з власною хворою дитиною. Як їм вдалося не втратити оптимізму – кореспондент "5 каналу" Людмила Голоднік з'ясовувала для "Підсумків тижня".

Осіння хандра, апатія, депресія... Ці стани вам точно знайомі. Коли за сірістю буднів геть не помічаєш барви навкруги. Але те, що на перший погляд здається безвихіддю, насправді може стати поштовхом до перезавантаження. Ми знайшли історії українців, яких криза спонукала докорінно змінити своє життя. Вони вас не залишать байдужими.

Історія ветерана АТО Сергія Селезня, який став фермером

Після поранення ветеран російсько-української війни докорінно змінив своє життя. Мрію дитинства – стати фермером – Сергій Селезень здійснив лише коли зазирнув смерті в очі. 2014 року окупанти Сергієві прострелили коліна.

Чоловік розповідає: "Попали в засідку. Був бій та й отримав поранення. Я, звісно, просив, щоби мене покинули, вже виповз із машини".

Ветеран АТО, фермер Сергій Селезень
Ветеран АТО, фермер Сергій Селезень5 канал / Час. Підсумки тижня

У проміжку між операціями, а їх всього у чоловіка було 33, він розпочав займатися підприємництвом. Навіть під час лікування за кордоном відпросився на жнива.

"Випросив у німецьких лікарів, щоби мене на тиждень пустили. Для них це був справжній шок, тому що на той час у мене ноги були зацементовані так сказать. Я прив'язував доску до ноги. Клав її на панель і обробляв поля".

Фермер нині орендує понад двісті гектарів землі. Вирощує майже десять різних культур. Фермер охоче проводить екскурсію не лише своїми полями.

П'ять років тому Сергій купив десять овець. За цей час їхня кількість зросла до сотні. Вони лякливі. Проте невибагливі.

Вівці
Вівці5 канал / Час. Підсумки тижня

"Це романівська порода. Вона розмножується два рази в рік. І не треба там сильно в це вникати. Вони самостійно все роблять", – пояснює фермер.

У Сергія четверо дітей. Із них поки що лише 16-річний Микола перейняв любов батька до фермерства.

Завдяки улюбленій справі ветеран геть забув жахи війни. Зізнається: робота його надихає та зцілює.

"Справа, якою я займаюсь, вона дуже для мене важлива. Я цим живу", – каже чоловік.

Психологиня Валентина Єфімова так говорить про історію Сергія Селезня: "Людина, опинившись перед вибором жити чи померти, робить цей вибір. Ця людина зробила вибір на користь життя. І те, що, до речі, він вирощує тварин, – це чудово. Оскільки в людині закладена потреба любити".

Історія Анатолія Козака, який пережив інсульт, а потім став різьбярем

Навчився зупиняти час. Так говорить про себе різьбяр із Хмельницького Анатолій Козак. Світанок чи захід сонця за вікном чоловік не розрізняє, коли різьбить ікони.

Образи чоловік почав створювати майже 10 років тому. Після інсульту. Щоби розробити праву руку, яку відчував чужою у власному тілі.

Чоловік згадує: "Я був паралізований на праву сторону. І різьба вона, моторика рук вона виправляє, вона дає працювати. Писати, я не можу, я ріжу".

Анатолій Козак
Анатолій Козак5 канал / Час. Підсумки тижня

Валентина Везденецька - дружина майстра, розповідає: "Наполеглива праця, правильні думки. Так він отримав перемогу".

Вільха, клен, горіх… В одному виробі майстер міксує різні породи дерев. Їх хмельничанин заготовляє сам. Одну ікону Анатолій Козак різьбить щонайменше рік.

Ця ікона Божої Матері для різьбяра особлива. Образ він створював під замовлення, утім зрештою вирішив залишити собі.

"Приїхав замовник з Росії. Так почав розмовляти з нами. Кажу: "Хлопче, тікай звідси, поки ти ще тут живий", – згадує різьбяр.

Анатолій Козак
Анатолій Козак5 канал / Час. Підсумки тижня

"Після тої хвороби, що зі мною була – це самий "пік безодні". Чим більше ти віриш, тим більше ти стаєш сильніший!" – каже чоловік.

Психологиня Валентина Єфімова каже: "Те, що він звернувся до релігії і почав робити саме ікони - це не трапляється. Людина, яка опиняється на краю прірви, дуже часто може звернутися до єдиного, в кого він може повірити".

Історія Катерини Птахи, яка стала фотографом після переїзду з окупованого Луганська

Колишня мешканка Луганська – Катерина Птаха – змінила своє життя після того, як втратила домівку. 2014 через обстріли їй разом із сином довелося переїхати до Львова. А дочка вирішила залишитися в окупованому місті з батьком. З чоловіком Катерина розлучилася.

Фотографиня розповідає: "Цей крок дався дуже важко. Тому що реально була і квартира, і друзі, і рідне місто. І все це в одну мить кидати".

Катерина Птаха
Катерина Птаха5 канал / Час. Підсумки тижня

У Влада – сина Катерини – аутизм. Через війну його стан погіршився. Після переїзду жінка не знала, як заробити на життя. Адже під час заміжжя сиділа вдома: дбала про дітей і побут. Розрадою і професією водночас стало її хобі – фотографія.

Жінка говорить: "Була депресія. Вона була тим дном, де я створила серію фотографій із Владиславом. Вони були створені на страшенній старій кухні з обшарпаним вікном. Побачили, зацікавилися і тоді мені запропонували першу виставку в центрі Львова".

Фотографія сина Катерини Птахи
Фотографія сина Катерини Птахи5 канал / Час. Підсумки тижня

Наступну виставку під назвою "Вишита синіми нитками" фотографиня присвятила дітям-аутистам та їхнім мамам.

"Фотографувала суто таких діток. От у мене спочатку був профіль такий. Потім я вже перейшла на репортаж, на портретну фотографію", – каже Катерина Птаха.

Нині від поневірянь і розпачу не залишилося і сліду, з посмішкою говорить мисткиня. По-перше, влітку до Катерини нарешті переїхала дочка. По-друге, жінка відчуває, що знайшла своє покликання: через фотографію розкривати внутрішній світ людини.

"Коли воно з таким болем, щиро твориш, то людей це чіпляє!" – говорить фотограф.

Психолог Валентина Єфімова говорить: "Людина може бути щасливою лише тоді, коли вона щось створює. Це не обов'язково щось матеріальне: рюкзаки чи дитячі іграшки. Щось матеріальне може бути й допомога іншим!".

Людмила Павленко, Марта Шикула, Анна Кудрявцева та Артур Волосов, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Не казки про Леніна: як "вождь пролетаріату" через коханок спізнився на революцію
Наступний матеріал
"Нормандська четвірка": чи є майбутнє в дипломатичного врегулювання війни на сході України та що зміниться після Меркель
Loading...