Українські військові повертаюся на передову навіть після тяжких поранень. Бійці 112-ї бригади територіальної оборони побували в найзапекліших боях з окупантами, деякі з них перенесли декілька операцій. А вже після реабілітації вони знову вирушать до побратимів, щоби допомагати нищити ворогів. Більше дивіться в сюжеті журналіста "5 каналу" Віталія Залевського.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Постійні штурми. Під час відбиття якраз одного зі штурмів, із дрона засікли вогневі точки, виїхав танк і обстріляв", – поділився військовослужбовець 112-ї бригади ТрО на позивний "Арчі".
Він згадує тяжкі бої неподалік Кремінної у березні торік. Тоді у Серебрянському лісі він дивом вижив, але був тяжко поранений у ногу танковим снарядом. Із-під обстрілів його евакуювали до шпиталю. І вже за пів року чоловік повернувся до побратимів виконувати бойові завдання.
Однак травма знову дала про себе знати – почалося запалення кістки через інфекцію. На військового чекали кабінети лікарів. Усього у бійця було вже вісім операцій. Після оглядів "Арчі" ампутували частину колінного суглобу. Поставити туди протез можуть лише за кордоном. Воїн чекає на відповідь щодо допомоги від держави. Після повного відновлення "Арчі" хоче повернутися до війська, вже з протезом у нозі.
"Це помста за все, що вони скоїли в нас на території України. За всіх загиблих побратимів, дітей, цивільних. У цивільному житті я поки що себе не бачу", – розповів "Арчі".
Читайте також: Подолали окупацію і пoлoн в Оленівці, тепер разом боронять країну – історія родини прикордонників.
Втретє після поранення повертається на передову побратим "Арчі" зі 112-ї бригади територіальної оборони. Нині боєць на позивний "Клик" на фініші своєї реабілітації.
"Побратими стали моєю сім'єю, вони моя друга сім'я. Я без них, і хочеться вірити, що вони без мене, нікуди. Ми вже одне ціле", – сказав "Клик".
На початку Великої війни воїн вивіз свою родину за кордон і пішов добровольцем захищати наші землі від російських окупантів. Перший його бій був на Луганщині. Там "Клик" зазнав уламкового поранення руки та контузії. Через пів року повернувся у стрій. Стримував окупантів у Серебрянському лісі, де знову був поранений.
"Поранили мене, с*уки. На згадку роблю… ліве плече і під ліву лопатку вийшла куля", – поділився він.
Втретє боєць був поранений, коли в автомобіль захисників поцілив ворожий дрон.
"Це дуже велика проблема на сьогодні з цими дронами. Я от згадую ті мої поранення, то зараз, звичайно, набагато страшніше. Ці дрони – як напасть якась. Але ми з цим боремося і боремося успішно", – запевнив "Клик".
До початку Великої війни у "Клика" не було жодної операції, та через поранення йому зробили вже чотири. Були провали у пам'яті та є проблеми зі слухом. Та навіть під час своєї реабілітації чоловік їздив до побратимів на фронт, щоби поспілкуватися. А нині "Клик" готується до бойових завдань на одному з найгарячіших напрямків.
Понад 70% поранених військових повертаються у стрій після відновлення – таку цифру назвали в командуванні Медичних сил ЗСУ. І зазначили, що саме вони є кістяком української армії.
Віталій Залевський, Олексій Іванченков, "5 канал"
Дивіться також: