Психологічно-реабалітаційні збори військових та ветеранів відбулися у столичному парку. Вони готові долати кілометри, щоб підставити своє плече побратиму, знайти нових знайомих та просто відпочити. Дружні посиденьки розбавляють реабілітацією і спортом. Як це було, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марії Дрозд у випуску новин.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
П‘яте офіційне відкриття психологічно-реабілітаційних зборів "Плече побратима". Щоразу сюди приїжджають чинні військові, ветерани та учасники Революції Гідності, щоб обмінятися думками, познайомитися з побратимами і загалом підтримати один одного.
Хтось приходить уперше, а для когось такі збори вже стали сімейною традицією, щоб відпочити всією родиною. Залежно від сезону організатори влаштовують для гостей різні активності: вейкбордінг, плавання на каяках, теніс. Ну, і куди ж без затишних посиденьок із грибною юшкою чи кашею на вогнищі.
"Військовий повернувся з фронту, але не повернувся з війни, тобто оце остаточне переживання, яке він відчуває, ця апатія, депресія, нічні кошмари, вони існують. Після таких заходів вони виходять із депресії і далі психологи починають із ними працювати. Вони навіть самі кажуть: нам потрібна оця зачіпка, щоб повернути його з того стану", – розповів військовий, волонтер і засновник Х-Park Юрій Зозуля.
"Дуже класно, є різні розваги, музика і то все. Це і потрібно для військових, просто розслабитись, якщо чесно", – сказав ветеран російсько-української війни Павло на позивний "Гурман".
Крім розваг, тут і реабілітують, демонструють нові техніки. Наприклад, хвостики прийшли на справжню роботу. Собаки-терапевти працюють, зокрема, і з пораненими військовими. Такий вид реабілітації називається каністерапія і користується неабияким попитом.
Читайте також: Реабілітація у басейні: у Кривому Розі запрацював проєкт "Вільні хвилі" для відновлення ветеранів.
"Коли людина дивиться на собаку, торкається її, грається, в неї дуже підвищується рівень дофаміну і знижується рівень картизолу. Змінюється розумово і фізично напружений стан на більш розслаблений, більш дружній", – пояснила засновниця кінологічного центру Innikos і керівниця проєктів із каністерапії Марина Прокопенко.
Взаємодія з твариною значно полегшує роботу для психолога. Так людина схильна відвертіше говорити і позбутися переживань. Але давати клятву Гіппократа можуть не всі собаки.
"Ці собаки на тесті проходять відбір і по тому як вони долають стрес, що їх стресує, чи є у них якісь фобії чи немає", – додала Марина Прокопенко.
А на березі вже підготували все для дружніх змагань на каяках. Жовтневий холод купатися не дозволяє, але плавати – цілком.
"Дуже класно, тому що ми пливли по воді, я дуже воду люблю, і, звичайно, це спорт. Усе-таки навантаження на руки, потрібно дотримуватись командної роботи, це супер, це клас", – поділилася дружина військовослужбовця Тетяна Горбачова.
Марія Дрозд, Валентин Стрельцов, "5 канал".
Дивіться також: