Ще вчора проходив реабілітацію внаслідок поранення, а сьогодні розповідає побратимам про свій ветеранський бізнес. Більшість опитаних чинних військовослужбовців та ветеранів кажуть, що хочуть мати власну справу після завершення служби. Та не завжди вистачає знань чи інформації. Саме тому довкола ветеранські організації готують тематичні заходи. Цього разу запросили військових, які нині проходять реабілітацію, щоб ті дізналися про всі можливості ветеранського підприємництва. Про що мріють воїни та кому вже вдалося втілити справу життя, дивіться у матеріалі журналістки "5 каналу" Олени Рибінської.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Вони поставили своє цивільне життя на паузу та пішли на війну. Нині, після поранень чи продовжуючи службу, думають про майбутнє. Зокрема про власні справи. Такі ж як вони – ветерани, але вже підприємці та власники бізнесів, прийшли поділитися досвідом.
Його пироги їдять не лише в Києві, а й по всій Україні. Василь Ярмолюк – співзасновник пекарні пирогів. А ще, він ветеран російсько-української війни. Нині прийшов до військових і ветеранів, які проходять реабілітацію чи звільнилися з війська. І думають про життя після служби. Зокрема, про власну справу.
"Вони шукають свого місця значимості, шукають довіри, аби ставилися до них із повагою і поважати інших людей. Хлопці приходять і за цей час вони не зломилися. Не зломилися – потрібно значить їх згуртувати і сказати те, що ви бачите, те виключення. Давайте ми разом гуртуватися підтримувати один одного", – сказав Василь.
Володимир нині лікується після поранення, якого зазнав на Донеччині. Дружина Ірина поруч. Прийшли разом, щоб дізнатися про можливості для ветеранського бізнесу. Бо навіть під час Великої війни, планують майбутнє та мають ідеї для власної справи. Попри всі випробування зберігають почуття гумору.
"Будь-яка справа чи бізнес починається з маленького "хочу". Але напевно 90% не вистачає чарівного пінка, то фінансування, то місце. Ну, от сьогодні і подумаємо відразу", – зауважив військовослужбовець ЗСУ Володимир Остапюк.
Читайте також: Щотижня у казані кипить нова страва: як ветеран у Вінниці відкрив кафе та допомагає ЗСУ.
"Головне бажання і сила. І головне, аби ти любив професію. Я перукар, стрижу – мені подобається. Одна із бізнес ідей, попит є, їх багато", – зазначила дружина військовослужбовця Ірина Остапюк.
Олексій з товаришами на реабілітації та чекає на протезування. Як і більшість опитаних ветеранів, що показують дослідження від Українського ветеранського фонду, хоче мати власну справу.
Зібрати докупи тих, хто нині на реабілітації чи завершив службу після поранення. Водночас, розповісти про можливості, які надає держава та громадські організації, для підтримки власного бізнесу. Організатори заходу кажуть, можливості для ветеранів і їхніх сімей нині існує чимало. Одначе, всім, хто стає на шлях власної справи, потрібно чимало інформації.
"Залучити суспільство, громадські і благодійні організації для допомоги ветеранів. Ветерани мають розуміти – наші ветерани повинні відчувати підтримку не лише під час служби, а й після повернення. Фактично всі, хто повертається нині – це після травми, поранення. Почати власний шлях новий – важко. Багато є підтримки від держави, але і почати навіть власну справу і отримати грант – це не весь процес. Його потрібно допомогти реалізувати", – розповів засновник БФ "Перемоги та відновлення" Віктор Софілканич.
Тож і збирають на заходи представників служби зайнятості, громадських організацій та самих ветеранів-підприємців. Щоб не лише підказати куди звернутися по фінансову підтримку, а й показати реальні приклади ветеранського підприємництва.
Олена Рибінська, Олексій Іванченков, "5 канал".
Дивіться також: