Основні проблеми і порушення на місцевих виборах обговорили представники Комітету виборців. За їхніми словами, однією з проблем під час волевиявлення у деяких містах 15 листопада стала неналежна підготовка в умовах карантину.
А саме: не всі члени комісії були забезпечені засобами індивідуального захисту. Дехто весь час перебував в одній масці. Неналежним був і температурний скринінг. Адже термометри на деяких дільницях виявилися несправними. Тож, у Комітеті виборців звернулися до Міністерства охорони здоров'я, щоби там надали свої рекомендації стосовно проведення голосування в другому турі виборів уже цієї неділі. 22 листопада обиратимуть місцеву владу ще в 11 містах.
На сьогоднішньому брифінгу обговорили й найпоширеніші порушення упродовж волевиявлення. Зокрема, розповіли про активне так зване штучне залучення виборців молодого віку. Також назвали випадки як підкупу, так і чорного піару. У комітеті зазначили, що одна з маніпуляцій першого туру виборів – проходження до місцевих рад парламентаріїв. Пояснюють це тим, що народні обранці навряд чи складатимуть свої мандати Верховної Ради. Припускають, що це була певна маніпуляція для залучення виборців проголосувати за певну політичну силу.
"Чорні технології значно зросли в порівнянні з першим туром. Більше того, масштаби і характер їх використання – в мене особисто складається думка, що політтехнологи з Рязані і Кемерово знову повернулися в Україну", – наголосив голова КВУ Олексій Кошель.
Нагадаємо, що у неділю, 22 листопада, зокрема у Львові відбудеться другий тур виборів міського голови Львова. Згідно з даними опитування, проведеного компанією Socis, Олег Синютка має підтримку 51% львів'ян, а Андрій Садовий – 49%.