Виборчі урни
Виборчі урни 5 канал / Час. Підсумки тижня

Рекордно мала явка: як минуло голосування у другому турі місцевих виборів – сюжет

Читайте по-русски
До поліції надійшла інформація про замінування однієї з одеських виборчих дільниць

Близько 11 відсотків. Рекордно мала кількість виборців під час повторного голосування з виборів міських голів. Сьогодні у семи містах відбувся другий тур. За звичкою, йшли голосувати старші люди. Спостерігачі фіксували дрібні порушення. Як минуло голосування, далі в матеріалі кореспондентів "5 каналу".

Не встигли перепочити, як доводиться голосувати вдруге. В Україні знову вибори. Другий тур боротьби за мерське крісло нині у 7 містах. У Сумах змагаються кандидат від "Європейської солідарності" та чільник районної ради Вадим Акпєров, який у першому турі набрав близько 15% голосів і чинний міський голова, кандидат від "Батьківщини" Олександр Лисенко. Він здобув майже 45% підтримки виборців. Обоє проголосували зранку.

"Настрій бойовий, налаштовані на перемогу. Бачите, зробили свій вибір також. Сподіваємося, що люди прийдуть і віримо в нашу перемогу", – каже Вадим Акпєров, кандидат на посаду міського голови Сум.

"Я по натурі реаліст і я сподіваюся, що будемо говорити про перемоги і про досягнення після того, як буде підрахунок голосів і оголошено результати", – говорить Олександр Лисенко, кандидат на посаду міського голови Сум.

Рахувати голоси, схоже, доведеться недовго, бо явка виборців цього разу вкрай низка, звітують у громадянській мережі "ОПОРА". Це підтверджують і на дільницях.

"На фоні першого туру я можу сказати: тоді було не багато людей, а зараз ще менше йде на вибори. Я думаю, що це пов’язано із карантином вихідного дня і друге – це вже люди уморилися це все переживати", – каже Віталій Колісник, Голова виборчої дільниці.

"Не ходила і не плануємо. Не хочемо, ми вже не віримо нікому", – розповідає Ірина, мешканка міста Суми.

Та разом із низькою явкою, спостерігачі майже не фіксують порушень. На кількох дільницях бюлетені заповнювали не у кабінках для голосування, ще на декількох видавали бюлетені без паспорта.

А от у Краматорську на Донеччині люди з самого ранку активно йшли до дільниць. Обирали між директором із маркетингу і збуту "Енергомашспецсталь" самовисуванцем Олександром Гончаренком та чинним міським головою, самовисуванцем Андрієм Панковим.

"Я вирішила рано прийти, щоб тут не багато людей було. Я сподіваюсь, що новий міський голова наведе порядок і буде краще в нашому місті", – каже Людмила.

На дільницях підготувалися для проведення виборів під час карантину.

"У нас всі члени комісії в масках, також нам були видані щити для захисту від коронавірусу, також у нас є кошти для дезінфекції", – говорить Анастасія Мазурова, голова виборчої комісії.

У Херсоні за посаду міського голови змагалися представник партії "НАМ ТУТ ЖИТИ!" Ігор Колихаєв та колишній міський голова Херсона Володимир Сальдо. Дрібні порушення фіксували і в цьому регіоні.

У Луцьку в другий тур вийшов Ігор Поліщук від партії "За Майбутнє" і самовисуванець Богдан Шиба. Усі дільниці відкрилися вчасно. За даними поліції, грубих порушень не було. Втім активісти "Опори" кілька зафіксували.

Катерина Шарпата, координаторка громадянської мережі "Опора" на Волині розповіла про порушення.

У Кам'янці-Подільському на Хмельниччині обирали між самовисуванецем та колишнім народним депутатом Володимиром Мельниченком та кандидатом від "Свободи" Володимиром Посітком. Порушення були й там. На одній із дільниць нова членкиня ДВК, всупереч законодавству, складала присягу під час процесу голосування виборців, а не на засіданні комісії.

Найзапекліша боротьба на виборчій дільниці в Українці на Київщині. Тут обирають між Олександром Туренком від "Європейської солідарності" та Оксаною Кирилюк від "Слуги народу".

В першому турі вони набрали однакову кількість голосів. В Українці на одній із дільниць спостерігачі "Опори" зафіксували, як виборець спершу сфотографував бюлетень, а потім порвав його на шматки й намагався кинути в скриньку.

Майже порожні виборчі дільниці були і в Одесі. Тут обирали між чинним мером Геннадієм Трухановим та Миколою Скориком від ОПЗЖ. На дільниці йшли переважно літні люди, молоді – майже не було.

"На вибори приходять більше люди 70+. Ось ще тих часів, які конкретно все за вибори, за конкретних кандидатів", – каже Олена Кукіна, заступниця голови виборчої дільниці.

"Я вирішила, що від мого голосу теж щось залежить, я хочу, щоб в нашому місті був якийсь порядок і щоб наше місто стало процвітаючим", – говорить Галина Дробот, мешканка Одеси.

Спостерігачі "Опори" повідомили: на кількох дільницях виборці сфотографували бюлетені, також є скарги, що люди не можуть знайти себе у списках та проголосувати.

"Переглянули всі списки, мене там не знайшли, не знайшли нашого будинку 56-60 немає, не знайшли, сказали, сюди передали, прийшла сюди. Не знайшли теж, видно, не передали", – розповідає Тамара Дідур, мешканка Одеси.

"Моя наполеглива рекомендація цим виборцям все-таки повернутися на ділянку, де вони голосували, вимагати, щоб голова комісії перевірив всі списки, точно переконався, що їх там немає, а після виборів можна звертатися до нас, ми готові будемо супроводжувати, щоб витребувати ці списки, перевірити були чи ні, і якщо немає, залучати до відповідальності виборчий реєстр", – каже Анатолій Бойко, голова Одеського осередку КВУ.

До поліції надійшла інформація про замінування однієї з одеських виборчих дільниць. Після перевірки з'ясувалося, інформація хибна. 22 листопада другий тур виборів міського голови відбудеться, зокрема, у Дніпрі, Львові, Рівному, Черкасах.

Ірина Саєвич, Ольга Дунська, "5 канал"

Попередній матеріал
Легалізація в Україні наркотиків, грибний сезон у "ДНР" та фейк Скабєєвої – "Вечір з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Протести у Білорусі: силовики жорстоко розгонять людей – затримано журналістів
Loading...
Вибори в Одесі: міським головою залишається Труханов – екзитпол

Вибори в Одесі: міським головою залишається Труханов – екзитпол

Трамп вперше визнав перемогу Байдена – але потім передумав

Трамп вперше визнав перемогу Байдена – але потім передумав

Другий тур виборів: поліція отримала понад 50 заяв про порушення

Другий тур виборів: поліція отримала понад 50 заяв про порушення

Недопуск спостерігачів і бюлетень без паспорта: на виборах у Сумах фіксують дрібні порушення

Недопуск спостерігачів і бюлетень без паспорта: на виборах у Сумах фіксують дрібні порушення

Другий тур місцевих виборів: в "Опорі" повідомили про перші порушення

Другий тур місцевих виборів: в "Опорі" повідомили про перші порушення

Труханов змагається з кандидатом від ОПЗЖ: як в Одесі проходить голосування – включення

Труханов змагається з кандидатом від ОПЗЖ: як в Одесі проходить голосування – включення