Денис Рибачок
Денис Рибачок 5 канал

"Виборців просто ошукують": у КВУ розкритикували балотування нардепів та міністрів до місцевих рад

Читайте по-русски
Виборчий кодекс це явище не забороняє, але за це політики можуть понести політичну відповідальність, вважає Рибачок

У більшості випадків, коли народні депутати України балотувалися до міських чи обласних рад – це просто маніпуляція, зазначив аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок. Про це він сказав в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

На запитання ведучого, як він оцінює балотування Максима Степанова та нардепів до місцевих рад, експерт відповів, що це був спосіб за рахунок свого імені забезпечити партії вищий результат.

"Зрозуміло, що ці люди не планували бути депутатами, наприклад, обласних рад. Вони планували залишитись народними депутатами", – зазначив аналітик.

"Так дуже часто роблять – депутат очолює список, потім нібито перемагає, але від мандату відмовляється. Він не може бути одночасно і народним депутатом, і депутатом обласної ради", – розповідає Рибачок.

"В результаті виходить, що виборців у такий спосіб просто ошукують, тому що вони голосують за одне прізвище, а в результаті людина просто відмовляється від цього", – додав він.

За його словами, виборчий кодекс це явище не забороняє, але це може вплинути на рівень довіри виборців до тої чи іншої політичної сили.

"Це називається політична відповідальність. Нехай виборці зроблять висновки на наступних виборах", – підсумував Рибачок.

Нагадаємо, Максим Степанов передумав ставати депутатом Одеської облради. Міністр охорони здоров’я, який очолював список партії "Слуга народу", вирішив відмовитись від мандату. 

Попередній матеріал
"Багато хто голосував під примусом": Турчинов назвав головну проблему місцевих виборів
Наступний матеріал
"Легені, які говорять": в Маріїнському парку відкрили скульптуру, яка привертає увагу до раку
Loading...