КВУ про передвиборчий процес
КВУ про передвиборчий процес 5 канал

"Загублені" кандидати, нехтування карантином і помилки в бюлетенях: у КВУ розповіли про фальсифікації на місцевих виборах

Читайте по-русски
В одній з ОТГ на Закарпатті довелося за ніч передруковувати 14 тис. бюлетенів

Організація виборчих дільниць, незаконна агітація, недотримання протиепідемічних заходів – такими є основні проблеми волевиявлення 25 жовтня, кажуть у Комітеті виборців України. Про це пише "Новое время".

За словами гендиректора КВУ Олексія Кошеля, серйозна проблема пов’язана з підкупом виборців. На Одещині чотири автобуси підвозили виборців до інших населених пунктів для голосування і пропонували їм по 400 грн.; у Дніпропетровській області виборцям пропонували по 200 грн за голосування за одну з партій – доповідають у КВУ. Також відомо про факти винесення бюлетеня з дільниці – зокрема, в Житомирській, Черкаській областях та Дніпрі.

Кошель розповів про спроби фальсифікації в день голосування. Наприклад, у Михайло-Коцюбинській ОТГ Чернігівської області спостерігачі зафіксували спробу маніпулювати голосами літніх виборців: під час передачі бюлетенів один з членів комісії показував пальцем на квадрат біля прізвища певного кандидата. А в Сосновському районному виборчкомі Черкас викрали 100 бюлетенів.

За словами аналітика КВУ Дениса Рибачка, інша масова проблема – помилки в бюлетенях.

Повідомляється, що в Кіровоградській області через помилку в бюлетені "втратили" голоси 2394 виборців. В бюлетенях були неправильно вказані прізвища кандидатів в окрузі, помилку помітили тільки по обіді. На Закарпатті в Межигірській ОТГ вночі довелося передруковувати 14 тис. бюлетенів через те, що в них переплутали номери кандидатів від "Батьківщини". У Рівненській області в одному з округів забули надрукувати кандидата № 3. Цю помилку помітили батьки кандидата, які не знайшли прізвища сина в бюлетені.

Попередній матеріал
Організаторам виборчих "каруселей" загрожує до 10 років за ґратами – Нацполіція
Наступний матеріал
Брифінг лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка щодо місцевих виборів – відео
Loading...